Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessem a pénzem?

Mibe fektessem a pénzem?

Figyelt kérdés

Havonta körülbelül 100e feleslegem keletkezik, ebből lejön két lakáskassza 40e értékben(az egyiknél nem én vagyok a kedvezményezett). Marad 60e amivel nem tudok mit kezdeni.


Nem vagyok pénzügyileg nagyon tájékozott, egyenlőre az alábbiakra gondoltam:

– Önkéntes nyugdíjpénztár

– Kincstárjegy postán vagy OTP-nél?

– Lekötés bankszámlán (OTP netes felületén)


Ezeken kívül mi lehet még?


Feltételek:

– Nem akarok sokat vesződni vele, teljesen számlára kapom a fizetésem, onnan vonódjon le.

– Ne legyen nagyon kockázatos, maximum közepes kockázatot vállalnék a megtakarítás kisebb részére.

– A pénz egy kisebb része gyorsan hozzáférhető legyen, rendkívüli esetre, kb 100-200e Ft.


Ha bankszámlán lekötök 200e Ft-ot a többit pedig időnként kincstárjegybe teszem az úgy jó? Számláról hogyan tudok kincstárjegybe tenni a pénzt?



2016. nov. 17. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Lekötni nem érdemes, már szinte semmi sem jár utána.

Hagyjál a számládon 100-200 ezeret. A többit, ami összegyűlt (vagy még gyűjtsél, ha nincs egy nagyobb összeg) fektesd állampapírokba. Nem vonódik automatikusan, de a bankodban tudod intézni. Lehet a futamidő akár 1-2-3-4 év, szóval egy ideig nem lesz vele dolgod. De minimum 1 millió kéne, az alatt nem nagyon érdemes.

2016. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom az elsőt, szerintem is az állampapír a nyerő. Arra figyelj, hogy NE a számlavezető bankodnál vagy bármelyik másik kereskedelmi bankban vegyél magyar állampapírt, hanem csak az Államkincstárban. Ennek rendkívül egyszerű oka van: költségek.
2016. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Állampapír az Államkincstárnál. Relatív kis összegre, kis kockázat mellett szerintem ma Magyarországon nincs jobb.
2016. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!