Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudtok olyan utánvétes szállít...

Tudtok olyan utánvétes szállító céget, aki ingyen visszahozza a csomagot, ha a címzett nem veszi át?

Figyelt kérdés
Eddig a jófogás utánvétes szállítást használtam erre, mivel nagyon jó alternatívája volt az akkor vele egy árban lévő postai utánvétnek, azzal a különbséggel, hogy abban az esetben ha a vevő mégse vette át a csomagot ingyen visszahozták és a szállítási költséget csak az esetben vontak le, ha megtörtént az üzlet. Tehát így nem ért semmi kár, ha nem vette át mégsem a csomagot a vevő. Míg a postán az utánvétes csomag oda és vissza díját nekem kell megfizetni abban az esetben is, ha mégsem veszi át a csomagot a vevő. De most 50 százalékot emelkedett hirtelen a jófogás házhoz szállítási díja, nekem már nem éri meg mert a legtöbb eladási tételem csak pár ezer ft-os ami nem ér a vevőnek immár 3 ezer ft utánvétes szállítást meg. A postát utánvétben nem veszem igénybe, nincs szükségem, hogy hitegető vevők miatt több ezer oda és vissza utánvétes díjat fizessek, ha nem veszik át a csomagot. A fürgefutárnál érdeklődtem, de válaszra se méltatott. Kérdés tudtok e olyan szállító céget, aki kivisz utánvéttel csomagot belföldre és nem bukok összeget, ha a vevő mégsem veszi át, tehát visszahozzák ingyen.

2016. nov. 19. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"A fürgefutárnál érdeklődtem, de válaszra se méltatott."


Hát ezen ne csodálkozz - inkább én csodálkozom a kérdéseden...

Ne haragudj, de Te miért nem teszed fel fel 0 ft-ért az eladni való termékedet? Mert dolgoztál vele és pénzt akarsz kapni érte? Jogos... A futárcégek pont így vannak vele: a futárnak van fizetése, amit 0 ft-ból nem lehet kifizetni, a szállításhoz kell benzin, ami megint nem 2 fillér, kell egy diszpécser minimum, aki a rendeléseket felveszi, stb.

A postai csomag házhoz szállítással 950 ft, a Jófogásé dupla annyi volt - még jó, hogy belefért, ha 1-2 csomagot nem vett át a vevő. De nyilván nekik is ráfizetéses volt - ezért kellett emelniük. Ennyi.

2016. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem a fürgefutártól, hogy mennyiért szállít belföldre csomagot utánvéttel és ha nem veszi át a vevő, akkor díjmentesen visszahozzák-e nekem, vagy, ha nem akkor kérhető-e olyan opció, hogy a visszaszállítási díj a megrendelőre terhelődjön. Leírtam milyen összegről súlyról méretről van szó. Erre szerintem illett volna valamit válaszolniuk.

Értem amit írsz, azt, hogy a futár sem szállíthatja vissza ingyen a csomagot benzin, stb.

De én arról beszélek, hogy ha valaki vásárol a neten ismeri a termék árát és tájékoztatva van a szállítási költségről, lehetne benne annyi felelősség, hogy akkor rendel ha valóban meg is tudja vásárolni. Ha pedig megrendeli és nem veszi át, akkor neki számlázódjon szállítási költség, na ilyen opciót keresek. Ettől függetlenül a jófogás "ingyen" visszahozta ha nem vette át a vevő, bár ez nyilván benn volt a 1900ft díjukban. A kérdés arról szól, hogy ezen az alapon működő futárcég érdekel. Annyi a lényeg, ne nekem legyen veszteségem abból, ha a vevő megbízhatatlan.

2016. nov. 19. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól értettem, hogy miről szól a kérdés és erre válaszoltam. De ha konkrétabb választ vársz, akkor nem, nincs ilyen futár cég: minden futárcégnél a megrendelő fizet, amikor felveszik a csomagot. Nem hülyék Ők sem, hogy ha a vevő nem veszi át a csomagot, akkor majd ők próbálják valahogy behajtani a vevőn évekig tartó pereskedéssel: mivel ha a csomagot nem vette át, akkor miért pont a szállítási díjat fizetné ki?


Ha azt szeretnéd, hogy ne bukj, akkor nem kell utánvéttel árulni. A vevőt sem védi meg semmitől - attól még ugyanúgy kaphat rossz terméket, féltéglát, stb.

Ha meg nincs bizalma előre utalni - amit meg is értek, ha a Jófogáson árulsz - akkor át kell menni olyan oldalra, ahol értékeléssel rendelkeznek az eladók -ott nincs ilyen probléma. Vevő látja, milyen az eladó, előre utal, terméket megkapja, ha elégedett értékel, ha nem, reklamál.

Van olyan értékelésekkel rendelkező oldal, ahol még mindig lehet ingyenesen hirdetni - csak jutalék lesz, de az is csak decembertől. Bár itt mondjuk vevők jóval kevesebben vannak, mint a Vaterán

2016. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!