Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közfoglalkoztatásban napi...

Közfoglalkoztatásban napi hány órát kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Sajnos munkanélküli lettem.... közmunkába felvettek..... napi 9 órát dolgozok illetve 10 teljesen kihasználnak . Ráadásul nem is azt a munkát csinálom amit a szerződéskor megbeszéltünk. 28 éves vagyok két diplomával..... nem tudom mit csináljak.....gyárakban dolgoztam már hosszabb ideig illetve kocsmában pultosként! Nagyon gondolkozok hogy végső esetben itt hagyom az országot......vagy máshová költözök. Azok válaszát várom akik dolgoztak már közmunkában-........ illetve bővebb információt tudnak nyújtani róla jelenleg 2 hónapja dogozok közmunka programban. Ahol élek szinte már csak ez van..... az emberek 52 ezer ft ért dolgoznak.....

2016. nov. 19. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

természetesen napi 8 órát kell dolgozni - hivatalosan.

Nem tudom, arról tudsz-e, hogy ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor más településen való munkavállaláshoz kaphatsz lakhatási támogatást - ha 100 km-nél (idén vagy jövőre 60?) messzebb van a munka.

Így talán tudnál más településen is munkát vállalni - nem feltétlenül kellene külföldre költözni...

2016. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszát! nem tudtam róla!Hogy közmunkában vagyok regisztrált álláskeresőnek számítok? vagy így kikerültem a rendszerből?
2016. nov. 19. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy kerülsz ki.
2016. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha közmunkán vagy és így kihasználnak hogy vagy 9 vagy 10 órát dolgozol olyan pert akasztanék a nyakukra hogy egy életre megemlegetik.

Ennyire gerinctelen országban élünk hogy még a közmunkásokat is kihasználják....

2016. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Közmunkában dolgozom jelenleg én is, nálunk hétfőtől csütörtökig fél 7-től 16-ig, pénteken fél 7-től fél 2-ig van a munkaidő, túlóra nincs. Ha 2 diplomád is van, miért kapsz ilyen keveset?
2016. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnálattal látom a kérdezőt meg az utolsó válaszadót.

Ti kidolgozzátok az időt máshol meg a gát oldalánál kaszálnak a közmunkások max 1 órát. Hamarabb hazamennek mint ahogy kéne és ők is 52őt kapnak

2016. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sándor G ***** válasza:

Ha tényleg közmunkában dolgozol, akkor már nem vagy regisztrált, munkanélküli, mivel munkaviszonyt létesitettél, pl. ökinél, vagy más intézménynél.

A regisztrációból a szerződés napján töröltek

Arról meg ne is álmodozzatok, hogy ha sikerül kinézned egy végzettségednek megfelelő állást, pl. 70-100km.re lakhelyedtől, akkor majd a munkaadód fizeti a lakhatásodat, vagy költségtéritást kapsz..

Bár a törvény ezt a lehetőséget, jövőre megadja, a nagy cégek, multik, összeszerelő üzemek, ezt laxarják, nem adják meg..

2016. nov. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha közmunkában dolgozol, akkor nem törölnek a regisztrációból, csak szüneteltetnek, ha valaki nem megy vissza a szerződés lejárta után lejelentkezni akkor törölnek és 60 napig nem lehet regisztrálni, jártam már így mikor besokalltam a közmunkától, most újra itt vagyok :(
2016. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mar atkerettem magam máshova...de ott is Kozmunkaba vagyok és 9 órát dolgozok...ez szégyen..sajnos nincs mas kilátásba folyamatosan keresek munkát.... 😞bevetel meg kell hogy fizessem a csekkeket.....
2016. dec. 3. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a jelenlegi a 4. ilyen helyem 2014 január óta :( Időről időre ugyanazokkal dolgozom együtt, akikkel korábban, ugyanazokat a köröket futjuk, mi nagyon várjuk mikor szüntetik be ezt a közmunka rendszert, akkor talán több lehetőségünk lenne normálisan elhelyezkedni.
2016. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!