Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztrált munkanélküliként...

Regisztrált munkanélküliként vett fel a munkáltatom és bértámogatást kap utánam. Az egyik ismerősöm azt mondta így nem jár nekem gyed/gyes csak az alanyi jogon járó minimális összeg. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Terhes vagy? Milyen idős? Az ismerős nem jól tudja. Gyes mindenkinek egyforma, gyed munkaviszony és jövedelem függő. Vagy én nem értem a kérdést ?
2016. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mèg nem, tervbe van! A lényeg, hogy a fönököm regisztált munkanélküliként vett fel. Így bértámogatást kap az államtól utánam! És elvileg így nem kapom a fizetésem után járó gyedet! Mert eddig az állam állta a fizetésem.
2016. nov. 22. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos ha még terv a baba akkor valószínű összejön annyi munkaviszony hogy jogosult legyél a gyed -re .
2016. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már 8 hónapja folyamatos a munkaviszonyom, egy hétig voltam munkanélkülin előtte.
2016. nov. 22. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rendes bejelentett munkád van, akkor nem számít. A gyed jogosultság feltételei között nincs ilyen kikötés, csak hogy legyen bizt jogviszonyod.
2016. nov. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!