Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lefoglalhatnak tőlem bármit...

Lefoglalhatnak tőlem bármit is? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Üdv! Megpróbálom röviden összefoglalni. Volt feleségemmel elváltunk már 2 éve. A közös ingatlan és a benne lévő ingóságok mind hozzám kerültek, az exem részét pénzben váltottam meg! Elköltözött és állítása szerint át is jelentkezett másik lakcímre, de erről nem mutatott bizonyítékot. Ezután felhalmozott egy tartozást mobilelőfizetéssel, ami már adósságbehatónál van. Onnan a levelei az én címemre jönnek, mivel a telefon előfizetés megkötésekor még együtt éltünk. Ma telefonon is rajtam keresztül keresték. Mondtam az ügyintézőnek, hogy már elváltunk, nem lakik nálam, rajtam ne keressék!


A kérdésem az lenne, hogy ha még nem jelentkezett ki tudtom nélkül a lakásomból jöhetnek-e hozzám a végrehajtók bármit lefoglalni, ha végrehajtásra kerül a tartozása? Vagy bármi egyéb hátrány érhet-e engem emiatt?



2016. nov. 24. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A végrehajtó a fizetését fogja letiltani, túl sok amcsi filmet nézel....

Amúgy meg van bármi a nevén papíron?

2016. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a végrehajók eljárását, így nem tudom, hogy miket tehetnek meg. A ház már egyedül az én nevemen van. Sőt, amikor kifizettem őt, akkor írtunk egy papírt arról, hogy a nálam maradt ingóságok ellenértékét pénzben megváltottam tőle és semmilyen követelése nem lehet evvel kapcsolatban. Ez a papír nem ügyvéd előtt készült, de két tanú aláírta! Neki van munkahelye és van egy autó is a nevén. Akkor először ott kezdik a tartozás behajtását?
2016. nov. 25. 04:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, letiltják a fizetését, vagy keményebb esetben inkasszózzák a számlát. Neked már semmi közöd hozzá. Mobiladósság esetéb szerintem marad a letiltás, a izu 33%-át a munkáltatójának el kell utalnia a behajtónak, de erről kap majd hivatalos végzést a munkahely.


Ha az ingatlan a te tulajdonod amúgy, kijelentheted arról a lakcímről te is őt.

2016. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, annak utána jártam, hogy kijelenthetem. Csak mivel nem vagyok biztos benne, hogy ténylegesen az én címemre van bejelentve (ő azt állítja, hogy már átjelentkezett), így először le kell kérdeznem azoknak a listáját, akik hozzám vannak bejelentkezve. Ennek díja 3500Ft illeték, plusz 3000Ft tulajdoni lap, amivel igazolom, hogy én vagyok a tulaj. Ezután, ha az derül ki, hogy hozzám van bejelentkezve, akkor ismét díj fizetése ellenében kijelenthetem! Tehát kb egy tizesbe lenne ez a művelet! Tiszta vicc az egész!
2016. nov. 25. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem foglalhatnak semmit, hiszen az ingóságokról tudod bizonyítani, hogy a Te tulajdonodba kerültek. Egy végrehajtó sem fog belemenni egy pereskedésbe csak azért, hogy megmutassa, Ő az Úr.

Tudomásul veszik ezt, leírják egy jegyzőkönyvben, amit Te aláírsz és kész.


Egyébként ha van más lehetőség az adósság behajtására, akkor ott kezdik és végsőként élnek az ingóságfoglalás lehetőségével.

2016. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!