Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár majd nekem GYED ebben az...

Jár majd nekem GYED ebben az esetben?

Figyelt kérdés
6 évig dolgoztam 8 órában közalkalmazottként, majd 4 hónapig munkanélküli voltam. Utána 1 évig 4 órában dolgoztam, amit egy éve 6 órásra emeltek. A közeljövőben babát szeretnénk, és érdekelne, mire számíthatok.
2010. ápr. 30. 11:13
 1/5 anonim válasza:

Pont most változik a jogosultság holnaptól.

Az elmúlt két évet nézik, azon belül kell 365 nap biztosítási idő, ekkor egy évig kapod a GYED-et, utána GYES-t. Ha 600 nap biztosítási időd van két éven belül akkor két évig GYED utána GYES.

2010. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval holnaptól lesz így? Nagyon köszi!
2010. ápr. 30. 13:55
 3/5 A kérdező kommentje:
A 4 óra fél napnak számít, de a 6 órát hogy számoljam? Az már teljes munkanapnak számít?
2010. ápr. 30. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem számít, hogy hány órában dolgoztál. A 4 órás is úgy számít a napok szempontjából, mintha 8 órás lett volna.
2010. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Első vagyok. Szerintem se számít, hogy hány óra, de ebben nem vagyok biztos, főleg, hogy most változott és valószínűleg a fidesz sem hagyja így, érdemes megvárni mi a céljuk a családi ellátásokkal. Persze ha sürgős a gyerek...:)
2010. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!