Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit értsünk a "hasznosítható...

Mit értsünk a "hasznosítható ingatlan" fogalom alatt?

Figyelt kérdés

Elutasították a lakásfenntartási támogatás iránti kérelmet azzal az indoklással, hogy vagyonnal rendelkezem. Részletezésben kifejtették, hogy "vagyon a hasznosítható ingatlan..." Nos, amit ilyennek nyilvánítottak, az egy különálló garázs, ami a lakásomtól kb. 500 méterre egy garázsudvarban van, és saját célra használom is, mert benne tartom a saját 36 éves Ladámat, ami ér vagy 100 E. Ft-ot.


Az én logikám szerint ez a garázs nem egy hasznosítható ingatlan, mivel én magam használom saját célra, így nem tudom és nem is akarom se kiadni, se eladni. Ha üresen állna, akkor érteném, hogy hasznosíthatónak tekintik.


Kérdezném, hogy akkor hogy van ez, mindenki a saját logikája, gondolata szerint értelmezheti ezt a "hasznosítható ingatlan" fogalmat, vagy le van ez írva valahol, hogy pontosan mi tekinthető annak, mi nem?

Fellebbezhetek eredményesen azzal, hogy én magam használom saját célra, ezért nem tekinthető hasznosíthatónak? Lehet, hogy csak bepróbálkoztak egy ilyen blöff szerű indoklással, hátha benyelem? Ha valaki tudja a jó választ, kérem jelezze a meghatározás megtalálhatóságának a helyét is... Köszi!



#hasznosíthatóingatlan
2016. nov. 25. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel van a neveden más ingatlan is, így nyilván előnyben vagy olyannal szemben, aki albérletről albérletre vándorol díjnemfizetés miatt.


Az ingatlanod forgalomképes, amit a helyi önkormányzat adó-és értékbizonyítvány alapján meg is tud neked mondani, hogy kb ők mennyire becsülik annak az értékét (ez nem piaci érték! Csak egy forintben meghatározott érték, ami függ elhelyezkedéstől, komfort besorolástól, négyzetmétertől, stb. ).


Ezt nézik és veszik alapul döntés előkészítés során is.

Mint a Ladád, hiába hogy alig ér valamit a valós piacon, vagyonnak számít mint autó.


A forgalomképességre is van egy skála ( Ez lehet A-tól, D-ig osztályozott, ahol a becsült érték 50-100%-ért eladható is akár)így hasznosítható, eladással vagy bérbeadással.


Pl. a garázs kiürül, ha a 36 éves Ladát eladod 100 ezerért, ha nem használod. Vagy kiállsz a garázsból, amit üresen ki tudsz adni, aminek a bevételéből már könnyebben fizeted a lakásfenntartásod és nem az önkormányzatnak kell Téged "eltartani" a sok egyéb kiadás mellett.

2016. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de sokkal okosabb nem lettem tőle sajnos. Ilyen megfontolásból, hogy kiállok az autóval a garázsból, és kiadom a garázst, akár azt is el lehet várni tőlem, hogy kiadom a lakásomat, én meg a parkban élek a szabd ég alatt. Az eladás pedig nem hiszem, hogy egy hasznosítási forma. Az egyszerű elidegenítés. Akkor hasznosít az ember valamit, ha az a tulajdonában marad, de valami egyéb módon mégis hoz valami hasznot, bevételt. Ellenben ha saját REÁLIS szükségletemre használom, akkor nem várható el tőlem, hogy hasznosítsam.

Tehát úgyszólván nem tudtam meg, hogy miként és hol van definiálva a "hasznosítható ingatlan" fogalma, csak egy véleményt olvastam, ami bár lehet értékes vélemény, de akkor is csak az, és nem több annál.

Kérem. olyan hozzászóló írjon, aki ennél konkrétabbat tud írni... Köszönöm.

2016. nov. 26. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem például azért utasították el mert van két hektár földem ami ki sincs mérve, szóval azt se tudni hol van tulajdonképpen, ráadásul öt évre ki van adva nevetségesen alacsony áron. De ami még semmi hogy el sem tudom adni öt évig olyan szerződésem van róla.

Mondjuk arra kíváncsi lennék meddig tudnék ellenni az árából hogy annyira kukacoskodnak vele.

2021. ápr. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!