Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » K&H bankkártyával ha szeretnék...

K&H bankkártyával ha szeretnék vásárolni, hol találom meg a kódot amit be kell ütni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem egy 4 jegyű kódot kell ilyen esetben beütni a vásárlásnál, de még sose használtam. A papírok között van valahol ez a kód? Mi a pontos neve, mit keressek? Esetleg eBankban meg lehet nézni?

2016. nov. 26. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a való világban akarsz vele vásárolni, akkor ugyanazt a kódot kell használni, mint amikor automatánál veszel le pénzt. A neve PIN kód, és igen elméletileg benne van a levélben, melyet a kártyáddal kaptál (vagy a bank egy másik levelében).

Ha a neten akarsz vele vásárolni, akkor CVC kód kell, ami a hátulján lévő háromjegyű szám. Ez:


[link]

2016. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha még sohase használtad a kártyádat, akkor egyáltalán aktiválva van?
2016. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Neten már vásároltam vele, tehát aktiválva van, de a PIN kódot még nem használtam.

Elképzelhető, hogy 6 jegyű lenne a PIN kód? Mert egy ilyen kódot találtam.

Neten (eBank) ezt nem lehet megnézni/megváltoztatni?

2016. nov. 26. 09:58
 4/9 A kérdező kommentje:
A papíron amit kaptam hol kellene pontosan látnom a PIN kódot? Nem tudom jót nézek-e.
2016. nov. 26. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a papíron hol kell lennie, de világosan oda szokott lenni írva, hogy PIN kód, szóval próbáld meg elolvasni a papírt elejétől a végéig. De ha van más papírod, azt is. Szerintem nem változtatható meg netbankban. És 4 jyegű, nem hat.
2016. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azon a papíron kellene keresnem, amelyikbe bele volt ragasztva maga a Mastercard?

Sehol nem látok rajta 4 karakteres pin kódot.

2016. nov. 26. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy ha van más papírod, azt is nézd meg! Lehet, hogy már egy korábbi levélben megkaptad a kódot és később a kártyát.
2016. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végignézem őket.


A mastercard kék papírján egyébként van egy vonalkód és alatta *.....* 5 karakteres kód, az nem lehet az?


Találtam egy másik pin kódot is, ami 4 karakteres, de ez még a régi Maestro kártyám mellé jött, és később lett csak Mastercard. A PIN kód azóta ugyanaz lenne?

2016. nov. 26. 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy ugyanaz, próbáld ki. Ha nem jó, menj be a bankba és adnak másikat.
2016. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!