Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tapasztalataitok szerint...

Tapasztalataitok szerint mennyire biztonsagos internetrol rendelni?

Figyelt kérdés

En esetemben egy netbookrol lenne szo.

koszonom


2010. ápr. 30. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ruhát, könyvet, gyógynövényt rendeltem már neten. Mindig időben megkaptam, azon az áron, jó állapotban. Müszaki cikket viszont inkább kipróbálnék üzletben. Igaz, ha nem jó visszaküldheted, de a postaköltség akkor téged terhel, és felesleges bosszúság is.
2010. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem az akérdés, hogy a netről, hanem inkább az, hogy milyen cégtől. ez inkább cégfüggő, hogy AZ mennyire megbízható.
2010. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Egy kondigépet rendeltem netről,1 nap után megérkezett ,minden rendben volt.
2010. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen vásárolok netről(ebay).Vettem már 600 font értékben is.Eddig még soha nem volt panaszom.

De azért nem árt óvatosnak lenned.

Sokszor olvasom,hogy a vaterán vagy a Tesz-veszen átverték az embert..

Én például 3x vásároltam vaterán,de voltak kikötéseim.PL:

Ha drágább összegben vásároltam akkor személyesen mentem átvenni az árut.Amikor átvettem akkor fizettem.(egy netbookért tuti utaznék mégha messze is van..) Ha átutalással kéri a pénzt,akkor paypalon keresztül.A paypal azért jó mert az eladó látja,hogy a pénze ott van,de addig nem fér hozzá amíg én nem kapom meg az árút..(az árút csak aláírással tudom átvenni)Így ha nem jön a csomag nincs pénz..

Nem árt megnézni hogy aki eladja mennyire megbízható.Az ebay-en mindenkiről írnak vagy jót vagy rosszat.Ezeket elolvasom,és ha úgy látom,hogy "link" az eladó már nem is érdekel..Vaterán is van ilyen..

Szóval elővigyázatosság nem árt..

2010. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem még soha semmi bajom nem volt a netes vásárlással, de ahogy azt az utolsó is írta, óvintézkedéseket kell tenni, oda kell figyelni.
2010. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

na...ebay, teszvesz, vatera - nem netes vásárlás, hanem online aukció


webbolt - az netes vásárlás---korrekt webáruházból, aminek a cégjegyzékszámát megtalálod az oldalon és leellenőrzöd, onnét gyakorlatilag kockázat nélkül lehet vásárolni ...pl edigital - 8 napon belül el is állhatsz a vásárlástól!


online aukción általában két magánszemély közt megy a tranzakció és nincs elállási joga a vásárlónak, ha átvette és a leírásnak megfelelő...

2010. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi decemberben rendeltünk netbookot web-boltból, 2 nap alatt kiszállították, remekül működik, semmi baja nincs. Így vettük a fényképezőnket és a nyomtatónkat is, egyikkel sem volt gondunk.
2010. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem előre fizeted kártyával, hanem a futárnak adod oda a pénzt az áru érkezésekor, akkor nincs rizikója. Fontos még, hogy hivatalos boltból vegyél, ahol számlát, garancialevelet adnak. Vásárolhatsz magánembertől, kéz alatt is, de akkor ragaszkodj ahhoz, hogy személyesen vedd át, és csak akkor fizesd ki és hozd el, ha a minőségét/állapotát az árával arányosnak érzed.
2010. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyébként a netbook mire jó? egy 20-ast még ráköltesz és van egy notebookot
2010. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*notebookod
2010. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!