Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az "AdSense biznisz" csak...

Az "AdSense biznisz" csak nekem ekkora csalódás az életben?

Figyelt kérdés

Nos, nem tudom, hogy ez-e a legjobb topik a kérdésre, de mivel pénzügy, nyilván sokan ismerik a rendszert.


Három éve láttam neki az "AdSense pénzkeresésnek", és az ezzel kapcsolatos keresőoptimalizálásnak, mivel mentális problémákkal küzdök, ez kiváló alternatíva lett volna ahhoz, hogy otthonról keressek pénzt. Rengeteg sikersztorit olvastam róla (valósakat), és itt is beszéltem egy sráccal, aki milliókat (!) szedett be flash játékos külföldi oldalakkal. Nem akart eladni nekem semmit, valóban igaz volt a története.


Nem is kellett több, rengeteg ebookot/cikket olvastam a témáról, tanultam a keresőoptimalizálást, szövegírást. Célom az volt, hogy egy igen magas látogatottságú oldalt hozzak létre, ahol a reklámokból jön a pénz.


Sajnos az angol tudásom akkor még nem volt jó, így magyar területen kellett tevékenykedjek. Kisebb oldalakkal kezdtem, mind egytől egyik besült. Utána nekiláttam viral oldalaknak, amelyek elméletileg terjednek mint a vírus; mind közösségi oldalon, mind googleba rengeteg pénzt költöttem arra, hogy jól szerepeljen az oldal, de ez is oda lett... A facebook változtatott az algoritmusán, csökkentek az elérések, a google szintén változtatott, ott sem kerültem előre. Rengeteg elégett több százezer forint után úgy döntöttem, komolyabbra veszem a formát, és csináltam egy életmód magazint. Napi több órát szenteltem az írásra, olyan témában, amely igen populáris. Mivel az irodalom érettségin hibátlan lett a fogalmazásom, gondoltam ezzel sem lesz baj, plusz képeztem magam ezen a területen is. Nem is lett baj, az embereknek tetszettek az írások, de ennyi. Napi 100-200 forintnál többet ezzel sem kerestem, hiába voltak a cikkek, amelyeket nagyobb magazinok is átvettek, semmit nem értem el velük... Körülbelül 150 cikket írtam, ami mára a pendriveom kukám mappáját erősítik...


Itt jött a képbe, hogy adok ki ebookot, vagy könyvet, de a felmérés után az jött le, hogy óriási veszteség lett volna (nem mertem belevágni). E.V., ezerféle díj, az emberek meg itthon nem szívesen költenek ilyenre... Több száz könyvet kellett volna eladni ahhoz havonta, hogy legyen legalább havi 80 ezer profit.


Kérdésem, hogy én vagyok ekkora szerencsétlen, hogy sok százezer forintot elpazaroltam, vagy itthon tényleg ennyire nem működik a reklámbevétel...? Vannak nagy oldalak, amelyek milliókat hoznak (gondolom), pl időjárás, női magazin, szórakozás témában, de fel lehet zárkózni ezekhez? Nekem úgy jött le, hogy nem. Vagy egyáltalán érdemes...?


Szívesen fogadnék tanácsokat, kritikákat. Most az angolt tanulom, és jól haladok vele. Azon gondolkodtam, hogy külföldi területen kellene próbálkozni, de annyi kudarc ért, hogy már nem merek belevágni.


Inkább kukázzam ezeket az álmaimat, és kezdjek bele valami értelmesebbe, pl. programozás?


Üdv.

23F



2016. nov. 27. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Adsense-hez nem ertek, viszont ha eddig csak magyar teruleten probalkoztal akkor ne csodalkozz, hogy nem sikerult... Pl ha csak az e-bookos/konyves otletedet nezem, tobb szaz konyvet kellett volna eladnod hogy normalis beveteled legyen. Ha magyarul irod a konyvet, eleg csekely az esely hogy tobb szazat eladsz belole. Ha viszont angolul irod es pl 1000et eladsz belole, a konyv eleg rossznak szamit ilyen csekely szamnal de van beveteled. Csak nezd meg hogy a Fold lakossaganak hany %a beszel magyarul es hany angolul...
2016. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdj valami értelmesebbe. Adsens jó hobbinak, vagy mellékes keresetnek, de nem főállásnak végképp nem megélhetésnek!. (kivéve ha napi 10-20+e-es látogatottságod van stabilan, vagy olyan oldalad amire nem kell költened)


Az a 150 cikk igen csak gyér, ennyi 3 hónap alatt megvan. Legtöbb főállású blogger 1,5-2 év után futott csak be, addig gyártotta a tartalmat pénz és bevételek nélkül. Többet írt mint 150 cikk. Cikk hossza se mindegy, de ez már más kérdés.


Amúgy meg magyar területen sokkal kevesebbet ér 1 kattintás, mint külföldi területen. Nekem is vannak oldalaim, bár én inkább hobbi célból írom őket. Bár nem is osztom meg azokat fb-n, kíváncsi vagyok, hogy a tartalom írása mire elegendő! Meg néha menő azt mondani, hogy magazint írok. (jobb mint azt, hogy nem csinálok semmit) Aztán, hogy mi lesz belőle 5 év múlva, majd kiderül.


A hazai "seo" meg "keress pénzt a neten" könyvek kb wc-n való lehúzást se érik meg, én is bevásároltam párat.. nem lettem velük előrébb! Érdekes módon ami eredményt a leírt módszer hozott a szerzőnek, azt nekem nem hozza!


Amúgy is, adsensre építeni egy oldalt nagy hülyeség. Ha lenne egy napi 2-5e-egyedis oldalam az tuti, hogy nem tennék ki rá adsenst. Inkább keresnék magán hirdetőket, pr cikkeket, stb. jobban hozna. Az elején magán úton is meg lehetne ezt oldani. + adsens elég furán megy. Pl rengeteg erotikus oldalon is kint van, meg viccblogon.. pedig a szabályzatnak ezek ellentmondanak! Mégse vágják ki őket! Ezek után nem igen hihetőek a szememben!


Programozással hosszútávon jobban jársz. Pl ha tudsz gyártani király wp sablonokat, amik nem zabálják az erőforrásokat, jól is néznek ki, személyre szabhatóak, gyorsan betöltődnek.. na arra azért lenne piac!

2016. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sok igazság van a mondandótokban.


Csak az a helyzet, hogy azért "csak" 150 cikket gyártottam, mert nem láttam értelmét nagyobb energiát belefektetni. Írtam volna napi 4-et is, de nem lett volna meg a minimálbér. Pedig azzal is megelégedtem volna.


Egy cikk hozott körülbelül napi 100 Ft-ot. Úgy, hogy nagy FB rajongótábor, és SEO mellett.... Arra pedig végképp bizonytalanság alapozni, hogy valaki felkap majd... Vagy felkapnak, vagy nem... :(


Az viszont tény, hogy a magyar terület kuka... Itt ebből a régi nagyok élnek meg, ahogy észrevettem. Időkép, Femina, Hoxa, GYIK stb. stb.


Ezért tanulok angolul, de valóban jobb lenne értelmesebbe belefektetni a nyelvtudást, mert ez a reklámbevétel igen bizonytalan dolog... Bármekkora álmom is volt, lehet jobban járnék, ha lemondanék róla, mert elvesznek csak az évek...

2016. nov. 27. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:

A bevételhez igen nagy látogatottság kell, ráadásul sajnos rengeteg embernek van reklámblokkolója.


Hány látogatód van?

2016. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!