Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közgyógyellátásnál ha nem a...

Közgyógyellátásnál ha nem a valós jövedelmet írjuk, mármint az egy főre esőt, akkor lebukhatunk? Ellenőrzik valahogy?

Figyelt kérdés

Nem az a célom, hogy meglopjak bárkit is.

Van munkahelyem, de olyan anyagi helyzetbe kerültünk a beteg, mozgásképtelen apukámmal, hogy én már csak az öngyilkosságot látom kiútnak, semmi mást, de Miatta nem tehetem meg.

Ő 28 ezret kap, és örök életében letiltása lesz, a válásából nagyon rosszul jött ki, esély sincs többre.

Én hiába dolgozom, a hitel és a rezsi elviszi a teljes fizetést, semmi nem marad.

Lassan éhenhalunk.

A gyógyszerei 10 ezer körül vannak, napi 12 szem gyógyszert adagolok neki.


Ha az igénylőlapra azt írjuk, hogy egyedül él, és 28 ezret kap, abból lehet valami baj?

Vagy senkit nem érdekel a letiltás, a teljes összeg számít a jövedelemnek, amit megítéltek neki, és nem az, amit megkap?

És ha a kis szelvénnyel igazoljuk, hogy valóban 28 ezret kap?

A MÁK-nál vagy NAV-nál vagy bárhol ellenőrzik, hogy tulajdonképpen én is ugyanazon a lakcímen vagyok bejelentve, mint adózó?


Még egyszer mondom, nem a csalás a célom, hanem a túlélés, de úgy néz ki, nem fog menni.

Trollok és rosszindulatú egyének kíméljenek, épp elég problémám van így is.


A segítő válaszokat köszönöm.



2016. nov. 30. 06:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!