Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből tartja fent magát egy...

Miből tartja fent magát egy brókercég?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy jutalékot számolnak fel azért hogy kivigyenek minket a koncentrált tőzsde piacra, valamint amikor egy pozíció sikeres, és pénzünk ki akarjuk venni,

akkor szintén jutalékot számolnak fel. Eddig tiszta.

De sokszor hallom hogy a brókerek többsége át akar verni.

Nem értem miért akarna átverni? Nem épp az a lényeg neki hogy jó tippet adjon, hogy a pénzed ne veszítsd el, vedd ki sikerrel és megkapja a kivételi jutalékát is.

Valahol meg 18 óránként van 0,0xy százalékos jutalék.

Ezt sem értem, miért akarnák azt hogy elbukjuk pénzünk

napok alatt? 1000.000-ft os részvényből nai 60-ft ot kapnak. Ha átvernek, és mondjuk egy rossz tippel 1 hét alatt elszáll pénzünk. 7x60=420ft ot keresnek ezen. Miért jó ez? Ha bent hagyják 200 napra a long pozíciót akkor 200x60=12.000 ft ot kapnak. Nem tiszta ez nekem.

Valamint azt sem értem hogy ha veszek egy részvéyt 50 ért, valakinek eladom majd 60 ért, akkor 10 profit.

Eddig tiszta. De ha short pozíciót nyitok a piac esését várva, akkor ki fizet nekem amikor zárom pozíciót?



2016. dec. 4. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Az atveres abban all, hogy belerangat olyan uzletbe, ami kockazatos, de csak neked: neki mindenkepp jar a jutalek, mert nem nyeresegre szamolja, hanem forgalomra. Sok kicsi sokra megy alapon a szemet-tipusu broker pont lesz*rja, hogy NEKED nyereseged van-e, a lenyeg h. minel tobb ugyletet bonyolitson (darabra, ertekre, akarmire), mert abbol van a jutaleka.
2016. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Spread+Jutalék
2016. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!