Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogsértő-e, ha olyan napokra...

Szegerzsi kérdése:

Jogsértő-e, ha olyan napokra vagyok bejelentve alkalmi munkavállalásra. Amikor nem is dolgoztam, mert szabadnapos voltam? Hová érdemes ezt jelenteni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Mégis miért akarod ezt jelenteni? Azt ugye tudod, hogy a munkáltatónak minden bejelentett nap után - Te utánad - 1.000 ft-ot kell fizetnie? tehát, ha mondjuk Téged 3 olyan napon jelentett be, amikor Te nem dolgoztál, akkor az neki 3 ezer ft-jába került, Te meg biztosított vagy azon a napon.

Szóval mi az, amiért jelenteni akarod? :-)

2016. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Te meg biztosított vagy azon a napon."


Tévedés. Az alkalmi munka nem jelent biztosítottságot.


Az viszont igaz, hogy be kell fizetniük az 1.000,- Ft-ot, szóval nem értem, hogy miért csinálnák ezt, hacsak nem az történt, hogy utolsó pillanatban volt változás, amikor már késő volt, mert a bejelentés már megtörtént.

2016. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkavállalóként nem igazán van olyan, hogy szabadnap. Hisz nem rendes munkaviszonyról beszélünk. Arról nem beszélve, hogy sokszor a munkavállalók többet dolgoznak, mint amennyit lehet, mert kevesebb költséggel jár így embereket foglalkoztatni, mintha bejelentenék, szóval ezen is érdemes elgondolkoznod. Mert lehet, hogy te is többet dolgozol így, mint amennyit lehetne, vagyis lehet inkább örülnöd kéne, hogy dolgozol.

Ebből neked bajod nem igen lehet, max. neki, ha kap egy ellenőrzést és nem dolgozik az, aki éppen be van jelentve.

És valóban hülyeség, amit az első írt.

Ugyanis az alkalmi munkavállalás nem olyan, mint amikor valakit rendesen alkalmaznak. Nem vonnak a fizetéséből semmit, ha többet keres, mint a keretösszeg, akkor magának kell adóznia, illetve nem vonnak le semmilyen járulékot, vagyis ha maga után nem fizeti a TB-t, akkor TB ellátása sincs.

2016. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Munkaügyi bírósági per miatt érdelkődöm,mert így foglalkoztattak ,idönként közfoglalkoztatott,máskor alkalmi munkavállaló voltam.

Azonnali hatállyal viszont kirúgtak olyan napon amikor nem alkalmi munkavállaló hanem közfoglalkoztatott voltam.

2016. dec. 4. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as (1-es vagyok):


Lehet, hogy tévedtem a biztosításra vonatkozóan, mint azt a 2.-ik hozzászóló szépen, kulturáltan leírta - de ettől még nem kell a másikra rögtön azt írni, hogy hülyeség, amit írtam.

Már csak azért sem, mert pl. nem tudom, azt tudod-e, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás a régi, alkalmi munkakönyves munkát váltotta fel - és ott viszont a munkanapon - de csakis azon a napon biztosított volt az illető.

2016. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vérborzalom, miket kérdezel, tegnap még te rúgtál ki szóban valakit.
2016. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os, azért összeáll a kép... :-) Tegnap "felmondott" valakinek - holott nem volt jogosult rá, megakadályozta az illető munkavégzését (mert ezt is leírta a kérdező) és ma meg kirúgták emiatt... valahogy így lehetett...

kérdező, felesleges munkaügyi bíróságra menned - ha így volt, jogos volt az azonnali hatályú felmondás (nyugodtan keresd ki, mikor lehet azonnali hatállyal felmondani.

2016. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

"Már csak azért sem, mert pl. nem tudom, azt tudod-e, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás a régi, alkalmi munkakönyves munkát váltotta fel - és ott viszont a munkanapon - de csakis azon a napon biztosított volt az illető."

Igen, tisztában vagyok vele és mivel ismerek olyat, akinek speciel én csináltam meg az adóbevallását, így tudom, hogy aki alkalmi munkavállalóként dolgozik, annak nincs TB-je, maga után kell fizetnie és adót sem vonnak tőle, hanem ha meghaladja a keresete a napi keretösszeget, akkor az éves adóbevallást készítve neki kell még pluszban adót fizetnie.

Szóval nyugi, nincs biztosítása! Arra a napra sem, amikor be van jelentve! Ezért írtam, hogy hülyeség, amit írtál. Mert nem így van.

2016. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget.Hogy tiszta képet kapjatok a történet elejét megfordítottam.Nem én "rúgtam "ki az illetőt.A családtagomat küldték el a már ismert formában.

Álláspontom továbbra is változatlan,miszerint Munkaügyi Bírósághoz fordulunk,a kérdés csak az,hogy kit pereljünk.

A közfoglalkoztató nem vétett,ott a munkaviszony a mai napig nincs felmondva,humánusan állnak a problámához.

Ahová ki lett irányitva,mint közfoglalkoztatott,onnan küldték el a már szintén leírt módon.

Hab a tortán hogy az kiirányitott munkahelyen időnként havi 2-3 napra alkalmi munkavállalásra volt bejelentve.

Az ominozus napon az általuk kiadott igazolás alapján nem alkalmi munkavállalói státuszban végezte volna a munkáját.Elnézéseteket kérem,senkit nem akartam megtéveszteni,csak a másik oldalról nézve is kiváncsi voltam a kommentekre.Köszönöm!

2016. dec. 6. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!