Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkéntes Nyugdíjpénztár?

Önkéntes Nyugdíjpénztár?

Figyelt kérdés

A kérdés arra vonatkozik, hogy szemben a mostanában nagyon divatos unit-linkekes biztosításokkal, valamint nyugdíj-előtakarékossággal, - vagy - esetleg még a magán nyugdíjpénztárakkal, ki melyikkel kötne szerződést, és miért??

Úgy hallottam, hogy az Önkéntes dolgozik a legkevesebb költséggel, és mégis hoz egy kb. 7-8 %-os hozamot, ami a mai világban főleg nem elhanyagolható szempont. Tehát a kérdés: ez az információ igaz lehet-e, és ez lenne a legjobb megoldás?

Mindenki azt akarja, hogy minél kevesebb költséggel minél többet kapjon a végén? Vajon ez tényleg megéri? A többire is várok véleményt, hogy ki és miért mire kötötte, mit gondol a fentiekről? Ha lehetséges olyanok válaszát várom, akik picit "komolyabban" értenek hozzá. Akik tudatosan és hosszas mérlegelés után döntöttek a különböző befektetési formák között.


Köszönöm.



#pénz #megtakarítás #pénzügy #tartalék #magánnyugdíjpénztár #önkéntes nyugdíjpénztár #öngondoskodás #Baleset- és életbiztosítás #unit-link biztosítások #megtakarítási formák
2016. dec. 7. 16:10
 1/4 00hory00 ***** válasza:
Igazából mindegyik termék ugyanazt tudja, de mégis kicsit másabb. Az önkéntesen valóban jobb lehet a hozam és talán picivel alacsonyabb is a költsége, de ezt ugy éri meg, ha foglalkozol vele a tártam alatt. A 20% adójóváírás ezen is megvan, de külön kezelik rajta a hozamot és a befizetett tőkét. Nagyobb nyereséget érsz el vele, ha 10 év után a keletkezett hozamot mindig átforgatod a tőke részbe. Nyugdíjbiztosításnál valamivel alacsonyabb a hozam, jelenleg 2%-ot garantálnak és cégtől függően a többlet hozam 80-100%-át írják jóvá. Ugyanúgy megvan a 20% adójóváírás 130.000-ig évente, plusz a 10. éven szoktak adni ügyfélbonuszt is. Ez a unitlinkre ugyanúgy igaz, csak ott értelem szerűen nincs garantált. Ezeknél nem kell különösebben foglalkoznod a későbbiekben a termékkel. Az első évtől kamatos kamattal pörög végig. Az, hogy melyik formára van szükséged, inkább az határozza meg, hogy mennyi időd van nyugdíjig és hogy mennyire akarod ápolni a szerződésed. Az önkéntessel nem árt foglalkozni, a hagyományos inkább akkor jo, ha sok időd van még, unitlinket pedig inkább akkor ajánlanak, ha már csak 10-15 éved van nyugdíjig. Annyit még tudok, hogy a nyugdíjbiztosítás örökölhető halál esetén, lejártakor választható egyösszegű vagy járadék kifizetés, a szerződés kötés pillanatban érvényes nyugdíjba vonulás a lejárat, tehát jelenleg 65. év, illetve rokkantság esetén szinten van kifizetés. Plusz az ügyfélbonusz. És mivel ez egy biztosítás, köthető hozza kiegészítő akar műtétre, egyszerű csont törésre, vagy halálra stb. Az önkéntes szerintem ezeket nem tudja. Szerintem nem ennyire rugalmas. Úgyhogy nem biztos, hogy a tkm lesz döntő erejű.
2016. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
9%
Nekem már egyszer volt magánynyugdíj pénztári megtakarításom majdnem 3 millió forint, kivenni nem engedték, benyelte az állam. Volt, nincs megtakarítás a pénzünk sok ezere emberé eltűnt, azt sem tudjuk hová lett. ezért nem volt érdemes...
2016. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Én gyűjtögetnék inkább rövud lejáratu 4-10 éves értéjpapirokban es saját magam fektetgetném mindig máshova v több papirba.igy rovid tàvokon látom is a pénzem.igy göngyölítgetném míg munkaképes vagyok. A végén ha lenne 10 milla belőle, elvileg annak a kamataibol már meglehet élni.


Utolso!melyik kormány nyelte be a magánnyugdijakat?vagy mikor volt az?

2016. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Unitlinkedbol sokfele van a piacon es a valtozoak altalaban akkor eri meg ha 15-20-25ev mulva tervezel nyugdijba menni lehet ott is kerni havi kifizetesre vagy egyoszegben kifozetest bar tudni kell, hogy 10ev elott csak vesztesegesen lehet belole kiszallni igyhat addig semmikeo se akard a vefektetett penzed de ezutan igen szepen kamatozik valamint eletbiztositasi aga miatt plusz kedvezmenyek is jarhatnak.
2016. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!