Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt valahogy elmagyaraznatok?

Ezt valahogy elmagyaraznatok?

Figyelt kérdés
A kerdesem... hogyan kell standolni?

2016. dec. 8. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Standolás a jövedéki termékek (ált. kocsmában szeszes ital) ellenőrzése.


Tehát:

- Leszámolod a kasszát nyitáskor IS (átvétel) és záráskor IS (átadás)

- Ezt a megfelelő helyre (nyomtatvány, számítógép, stb...) regisztrálod

- A szeszes italokat leszámolod (ami üveges, bontatlan), ami bontott azt van, ahol elvárják, hogy lemérd, van, ahol elég, ha jelzed, hogy X üveg bontott és a kb. mennyiség


- Ha volt beszállítás (vagy elszállítás) aznap, akkor ezeket a mennyiségeket szintén felvezeted.


A kultúrált helyeken amúgy már elég régen szoftverekkel standolnak, nem papírral és ceruzával. Azt meg úgyis meg fogják tanítani.

2016. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Falukocsma! Papìron standolnak. Nincs szamìtógep
2016. dec. 8. 16:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Oppá! Előbb elküldte!köszönöm!!
2016. dec. 8. 16:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Borravalòt hova kell számolni? Vagy azt nemkell? Itt megkapja mindenki a sajatjat. Azt hallottam h valaki irja es par naponta kiveszi. Van aki minden nap. Valahova fel kell jegyezni?
2016. dec. 8. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a kérdéseket a fonokodnek tedd fel
2016. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Januarban kezdek. Jò lenne kèpben lenni addigra kicsit kèpben lenni. Feleslegesen irtâl, de köszi! :)
2016. dec. 8. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Neked is negatív lett az IQ teszted vagy mifene?


A borravalóra nincs törvényi szabályozás vagy bevett folyamat, ahány hely annyiféleképpen kezelik. Tehát nem tudsz vele "képben lenni" amíg nem kérdezed meg a helyet, hogy náluk miként osztják...

2016. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azèrt, mert Èn biológia ès nèmet szakos voltam... nem pedig kva jò vendèglátòs, vagy esetleg ügyvèdnek nèzel, hogy minden törvènyt kívülről kellene fújnom?

Ne haragudj.. ez az oldal tudtommal ERRE VAN! hogy kèrdezzünk.

A múltkor TAJ kartya temaban kerdeztem es kb le lettem cigànyozva.. gyönyörű. Legalább tudom, hogy Neked szegènysègi bizonyìtványod, az megvan. Köszi.

2016. dec. 8. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel az attidüddel két hetet nem adok neked a vendéglátásban, ha nekem ilyen felszolgáló hozná ki a vacsorát, már az előételnél lelépnék fizetés nélkül.
2016. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!