Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénztárosok, hogyan spóroltok...

Pénztárosok, hogyan spóroltok az aprópénzzel?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem pénztárosi pályafutásomat. Az 5, 10, 20, és 100 ft-os érméket hamar elfogyasztom. Próbálok aprót kérni a vásárlóktól. Pl. 5325 ft-ba kerül a termék, kérek 325-öt, 25-öt, 5-öt, de nem mindig kapok. Ti hogyan kerülitek el, hogy elfogyjon az apró?


Egyéb pénztárosi tanácsokat is szívesen fogadok, előre is köszönöm :)


2016. dec. 9. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Maskepp nem lehet elkerulni, mint hogy kersz aprot a vevoktol. Nagyon rossz volt, mert a vevok is morogtak miatta, aztan a csopvez is leorditotta a fejem, ha szoltam, hogy elfogyott... sok sikert, en ott hagytam ezt a melot.
2016. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik, mert emberekkel foglalkozhatok, nem gyári munka. Szeretek számolni és kihívás megtanulni a pénztárgép kezelését és a sok fizetőeszköz feldolgozását.
2016. dec. 9. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére nincs ilyen gond. ha elfogy, kérek, hoznak szó nélkül. de már kezdésnél kérhetek váltót, azzal megyek ki amit én kérek. nagyritkán van csak hogy némelyik pénznem elfogy a főpénztárosnak, de az is csak 1-1 nap, de ritkán, mert folyamatosan rendelnek, hogy legyen, és ne kelljen nekünk kéregetni.
2016. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

1. vagyok.


- szeretsz emberekkel foglalkozni: igen, ezt millió más szakma képviselője elmondhatja magáról (orvos, jogász, tanár, bármilyen ügyintéző stb.)

- szeretsz számolni: ma már minden helyen a gép számolja ki helyetted a visszajárót. Maximum műszak végén kell leszámolnod kétszer a kasszád tartalmát.

- kihívásnak tartod megtanulni a pénztárgép kezelését: nagyjából félórába telik, legalábbis minden diák, akit valaha betanítottam, képes volt erre.


Nem szívózni szeretnék, és ne haragudj az offért, csak igazán érdekesnek találom, hogy számodra az álommeló az, ha éhbérért gürizel egy igen csak megterhelő munkakörben, ami pár hét után annyira monotonná válik majd, mint egy akármilyen gyári meló nulla, azaz NULLA kihívással.


Életemben nem találkoztam még emberrel, aki nem kényszerből csinálta volna ezt a munkát. :)Remélem, akad más érved is, amiért ezt a melót választod, különben hatalmasat fogsz csalódni.

2016. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol dolgoztál pénztárosként, de az itteni pénztárgép kezelését nem lehet fél óra alatt megtanulni. Nem beszélve a pénzfelvétel és - leadás procedúrájától. Eddig csak gyárban dolgoztam. Számomra annál fényévekkel jobb, de ez egyéni beállítottság kérdése. Arról nem beszélve hogy véleményem szerint egy jó pénztáros munka közben nem unatkozik.
2016. dec. 10. 04:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 4-essel, messze nem egy álommeló, 0 kihívás, nem kell nagy ész megtanulni. A gyár után lehet, most még jobbnak tűnik, de pár hét és elmúlik.
2016. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!