Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van, hogy valamit csak...

Miért van, hogy valamit csak elöre utalással küldenek, utánvéttel nem. Elöre fizetek, vagy megkapom, vagy nem. Utanvetel max nemveszem át. Az áru még megmarad. Nem ugy biztonságosabb?

Figyelt kérdés
Vettem PS lemezeket elöre utalással,aota is küldik.Se pénz se játék.

2016. dec. 21. 05:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Neked. Az eladó meg fizetheti a dupla postaköltséget a semmire.
2016. dec. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
max kifizeti a dupla postaköltséget a semmire,ha ugy ját.De megvan az áru.Én kifizetek elöre utalással 54-ezret,és semmim sincs.Hogyisvan ez?
2016. dec. 21. 06:50
 3/14 sanyinak ***** válasza:
42%
Magyarorszagrol, v kulfoldrol?
2016. dec. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon csak 1 oldalon szabad előre utalni.A vaterán.és ott is csak akkor ha profi az eladó.
2016. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Ismeretlen oldalról nem rendelünk, az az első. Ismert oldalnál megnezed az ertekeleseket. Ennyi.
2016. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
És? Az eladó nyilván a saját kockázatát tartja szem előtt, nem a tiedet.
2016. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Amugy még az utanvet semmivel sem biztonságosabb ám, ha át akar verni akkor küld egy fél téglát, úgyis csak dobozbontaskor veszed észre.
2016. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Tobb mint 10 eve vasarolok online, tobb szaz dolgot vettem mar, soha nem fizettem utanvettel.


Es mindig meg is jott az aru.


Nem kell csaloktol vasarolni, ennyi.

2016. dec. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most 54 ezret lőttél el magadtól? :O

Én max 5000-et utalok el idegennek, de az is kockáztatás, így benne van a pakliban hogy bukom. De nagyobb összeget biztos nem utalnék.

Sok mindent árultam én is, egy darabig utánvétellel is küldtem, de inkább nem kísértem a sorsot, és fel hagytam ezzel.

Ha van egy 800 ft-os cuccod és azt elküldöd valahová majd visszajön mert nem vették át az kb 3000 ft a postánál. Futároknál olcsóbb, de akkor is már minuszban leszel ha egy újabb vásárló ténylegesen is megveszi az árút.

Tök jó buli ugye?

2016. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Nálam 10 ezer a határ, ami felett csak akkor utalok előre, ha megbízható webshopról van szó, apróhirdetéses vagy licitálós oldalon csak ez alatt.


Ugyanis ha mondjuk egy áru 20 ezer, a dupla postaköltség 2 ezer, akkor ha előre utalással fizetek, akkor én 20-at kockáztatnék, az eladó utánvét esetén pedig 2-t. Tehát arányaiban sokkal durvább az én kockázatom, úgyhogy nem tekinten korrekt eladónak azt, aki egy ekkora vagy még nagyobb összegnél ragaszkodik az előre utaláshoz. Vagy csaló, vagy inkorrekt.

2016. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!