Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez legális? Lehet így csinálni...

Ez legális? Lehet így csinálni néhány hónapig?

Figyelt kérdés

Most nem dolgozom, suliba sem járok már, vagyis értelemszerűen be kellene jelentkeznem munkanélkülire. Amit nem teszek meg, mert oda három havonta járni kéne ha jól tudom, de én néhány hónapig most külföldön leszek.

Szóval sehova nem tartozom. Ez ugye nem illegális? Csak annyi hogy így nem kapok semmit (amúgy sem kapnék segélyt meg semmit).

Egyébként a társadalombiztosításom magamnak fizetem azt a havi cirka 7000 forintot.


2016. dec. 21. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez így legális, csak ha nem Magyarországon tartózkodsz, akkor nem itthon kéne fizetni a TB-t. Mondjuk, ha EU-s országba mész, akkor talán az EU-s egészségbiztosítási kártya kiváltásához jó lehet, de ha nem EU-s országba mész, akkor nem sok értelme van az itthoni TB fizetésnek.
2016. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem kötelező regisztrálni.
2016. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy be kell jelentkezned munkanélkülire? Ha nem akarsz igénybe venni semmi támogatást, nem kell. Nem kötelező dolgozni. Ha fizeted magadnak a TB-t, teljesen legális a helyzet akár külföldön vagy, akár itthon.
2016. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első, ha kint nem dolgozik, nem biztosított, akkor itthon kötelezett eü szolg járulék fizetésére (és nem tudjuk, mi lesz kint, szóval ne tanácsold, hogy itt nem kell fizetnie, mert kellhet)
2016. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es, de ha pl. Ausztráliában vagy Amerikában tartózkodik több hónapig, akkor igen semmire nem megy az itthoni TB-vel.

És mivel világosan leírta, hogy már nem jár suliba, de még nem is dolgozik, így jó eséllyel nem fizetett eddig TB-t (ugyanis okt. 31. után 45 napig érvényes még a TB, ha tanuló volt, tehát most kellene bejelentkeznie).

Ha eddig nem fizetett TB-t, akkor viszont kijelentkeznie sem kell - csak akkor, ha már eddig is fizette magának.

2016. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még mindig 4-esnek és a kérdezőnek: az valóban lemaradt a mondanivalómból, hogy akkor a kinti (nem EU-s) országban kéne fizetnie a TB-t arra az időre.
2016. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat megnyugodtam.

Egyébként volt már munkahelyem, most "nem csinálok semmit" és magamnak fizetem a tb-t. Valamint EU-s országba megyek ki.

2016. dec. 21. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!