Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden egészségpénztárnál van...

Minden egészségpénztárnál van kötelező havi befizetés, amit fura módon tagdíjnak neveznek? Ez saját szabályozás, vagy törvény írja elő?

Figyelt kérdés

2016. dec. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A törvény nevezi tagságnak és tagdíjnak, hiszen ez valóban egy tagság.

Igen, mindenhol kötelező. Legalábbis a nevében.

2016. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért szól bele az állam, hogy egy magánpénztárba mennyi legyen a havi minimum befizetés? Csak annak érje meg belépni, aki havonta költ gyógyszerre biztosan legalább akkora összeget?
2016. dec. 30. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az öngondoskodásról szól, nem arról, hogy a havi tagdíjat el is költöd minden hónapban gyógyszerre.


Havonta félreraksz egy bizonyos összeget, hogy a későbbi (évekkel, évtizedekkel későbbi) egészségügyi kiadásaidat fedezni tudd.

Ezért adókedvezményt is ad az állam és az így félretett egészségpénztári megtakarításból tudod fedezni az egészségügyi kiadásaidat (pl. gyógyszerek, vizsgálat, műtét).

Egyébként a havi díjba nem szól bele az állam, pár ezer forintért már tag lehetsz.

2016. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt kérdeztem, hogy beleszól-e, mert minden pénztárnál minimum 2300-2500 a havi minimum, vagy te tudsz ezek szerint olyanról, ahol csak 1000?
2016. dec. 31. 00:35
 5/6 anonim ***** válasza:

A tagdíjat az egészségpénztár határozza meg.

Azért írtam pár ezret írtam, mert én sem tudok olyanról, ahol ezer lenne. De mivel ez öngondoskodás, mi értelme lenne az ezres havi tagdíjnak? Az adókedvezményt se nagyon lehet annyival kihasználni. Így szerintem semmi értelme nem lenne.

2016. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz havi 2-3000-et befizetni akkor amúgy sincs értelme fenntartani. Havi 2000 befizetés esetén jár évi 4800 Ft adókedvezmény. Ennyi alatt ugye még kevesebb, sok értelme nincs vesződni vele.
2018. okt. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!