Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Problémáim vannak a vásárlássa...

Freedom_975 kérdése:

Problémáim vannak a vásárlással. Van köztetek olyan, aki hasonló problémával küszködik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, és hát elég kínos, de be kell vallanom, nem tudok vásárolni. Igen, jól olvasod kedves.


A probléma gyökere talán a matematika. Nem kimondottan a kedvenc tantárgyam, van amit szeretek, például a geometriát és a prímszámokat, egyenes és fordított arányosságot. Ennyi, amit élvezek a matekba. Az a helyzet, hogy a legalapvetőbb dolgot, az összeadással nagyon bajlódok. Akár mennyire ciki vagy nem, már nem tudok kihez fordulni tanácsért. Próbálom mindig gyakorolni, de nehezen fogom fel. Ami számomra érthetetlen, hiszen a történelmet, a kémiát, a biológiát elég 20-20 perc, és hibátlanul felmondom. (Nem fényezni szeretném magam.) A matematika valahogy olyan más. Azt ha segítség nélkül próbálom megérteni, 3 óra is kevés rá, sajnos ezért marad a "ranglista" legalján.


Ha elmegyek a boltba, tegyük fel, édesanyám ad 2000 Ft-ot, hogy hozzak neki valamit, mert nincs itthon olyan ami kell. (XD) Elmegyek a boltba, belépek az ajtón és összeszorult gyomorral keresgetem azt a valamit, hogy Uram Teremtőm mikor fognak a matek tudásom miatt porrá alázni. Állok a polc előtt, és próbálom összeszámolni, hogy mennyi pénzt költöttem el eddig és nem tudom kiszámolni. Egyre több ideig állok és gondolkodok üres kosárral a kezemben és az emberek megbámulnak, ahogy kezdek magamba számolni. Aztán amikor kimegyek a boltból, (nagy nehezen bevásárolva) elcsodálkozom, hogy lehettem ekkora hülye, hogy ennyit nem tudok kiszámolni. Igyekszem itthon is ezt gyakorolni, de nem fogom fel. Érdekes, a prímszámokat fél perc alatt kiszámolom, az egyenes arányosságot a táblánál hibátlanul számolom ki, de nem tudom összeadni az elköltött pénzem.


Ez nekem annyira kínos, hogy már ilyen idős vagyok (ahhoz képest) és még nem tudom kiszámolni mennyi az annyi.

Aki piszkálni szeretne, kérem ne tegye, tanácsot szeretnék kérni, és nem azt hallani, hogy mennyire béna vagyok. A válaszokat előre is köszönöm!

14/L



2016. dec. 27. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal számológépet, és helyben adogasd össze az árakat. Ennél praktikusabb módszert nemigen tudok.
2016. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Használj számológépet! Igen, a mobilodon is van. És nem, senki sem fogja nézni, hogy facebookot vagy számológépet nyomsz rajta. Ráadásul senkit sem fog érdekelni az sem, ha számológépet használsz, miért ne adhatná össze valaki számológéppel a vásárlás összegét. Ennyi. Nem kell mesterségesen generálni a szorongást.
2016. dec. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Eszembe se jutott volna ez az ötlet. :) Sokat segítettetek, köszönöm! :)

2016. dec. 27. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...


Addig is kerekíts fel a legközelebbi ötvenesre vagy százasra, úgy könnyebb, és nagyon sokat nem feltétlenül tévedsz majd a pénztárnál.

2016. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 27. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, kerekíts felfelé és úgy könnyebb összeadni és a végén biztos, hogy lesz visszajáró is. :) A számológép sem ciki vagy a telefon.
2016. dec. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a pénztáros kiscsajok is így vannak!
2016. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sokszor nálam is előfordul ez, de előveszem a telefonomat, benyomom a számológèpet ès kiszámolom, ha hülyènek nèznek hanem, nem nagyon èrdekelnek azok akik megbámulnak! :)
2017. jan. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!