Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetnétek olyan cégbe,...

Játékos kezdő kérdése:

Befektetnétek olyan cégbe, aki jótékonykodik?

Figyelt kérdés

Ki mennyit fektetne be egy olyan cégbe, ami azért alapul, hogy csak a hazai rossz körülmények között élő családokon aegítsen alapítványon keresztűl.

Szerintem jó, ha két lábon álhatok (cégből havi bevétel származik), és még segíthetek másoknak.

Kinek, mi a véleménye, illetve mennyivel szállnátok be ha megtehetitek (meglévő félretett pénz %-a)?



2016. dec. 28. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
0 forintot. Ez akkor éri meg ha te vezeted. Tudod akkor tudsz lopni belőle. Így nem nagyon látok benne fantáziát.
2016. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gondolom csak viccelt, de rátapintott a lényegre. Ha valakinek van pénze többet akar, átgázol mindenkin, lop. Segíteni nem akarnak, de ha ők kerülnének bajba, elvárná a segítséget.

Az átlag bérből élők azok akik az utolsót is odaadják, ők azok, akik tudják mit élnek át.

Egyébként havi osztalékot, cégbe bejegyzést biztosítanak.

Leginkább azokat keresik, akik segíteni szoktak, nem azokat, akik csak plusz pénzként gondol a lehetőségre.

2016. dec. 28. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál az mind sztereotíp marhaság. Az átlag béren élők között is akad csillió önző aki átlepne rajtad ha a földön fekszel is. Nem kell ez a duma, hogy aki gazdag az tuti lopott, meg irigy és gonosz. Azt kérdezted tárgyilagosan befektetne e. Nyilván nem. Más befektetni meg jótékonykodni. A két dolognak valymi kevés köze van egymáshoz általaban.
2016. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én inkább egyedül jótékonykodnák, mert sok az átverés ilyen területen és nem igazán bízok meg az emberekben.

18/L

2016. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazat adok abban, hogy általánosítottam. Nem vitát szeretnék indítani, csupán véleményt kérni.

Lényegében eddig az a javaslat, hogy inkább adjam oda egy szervezetnek a pénzt, és segítsek egy embernek.

Mivel ismerem az üzleti tervet, ezért az tetszett meg nekem, hogy pár segítő egy év alatt több száz családnak tud segíteni. Nem utolsó az sem, hogy a pénzem is visszakapom.

De inkább ne gondolkozzak ebben?

2016. dec. 28. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy ha jótékonykodni akarsz, te ott ne akarj pénzt visszakapni, vagy keresni 1ft is, mert az nem arról szól. De ez csak az én véleményem, majd mások biztos okosabbak.
2016. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Végül is nem a meggazdagodás a célom, hanem a segítség. Így többet adhatok a pénzemért :)
2016. dec. 28. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak abból tudsz adni, ha van miből.

Ezzel az adóalapot is csökkentheted. De a sajátodat, nem a másét, a Te pénzedből.


Ha nonprofit vagy, akkor meg nem vársz el profitot.


Van nekem is ilyen jellegű kezdeményezésem a vállalkozáson belül, aminek a profitja nem pénzbeli, hanem társadalmi hatásban mérhető inkább. De nem ezt tekintem a vállalkozás fő tevékenységének, és nem is erre alapozom a vállalkozást, mivel akkor igencsak felszámolódtam volna már régen.


Emellett felmerül a kérdés, honnan tudod hogy visszakapod a pénzed, mi a garancia rá?


Miért kell ehhez befektetőket toborozni?


Mi a garancia arra, hogy nem másolja le senki az üzlet modelljét?

2016. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8/8-válasz!


Kérdései nagyon jók! Az, hogy valaki lemásolja-e, azt nem hinném, ha mégis, azzal még több rászoruló járna jól. Minden más kérdésére privát levelezésben válaszolok, ha a segítő szándék az elsődleges cél. Olyan személyekből áll, akik egyébként is adományoznak, és többet szeretnének a pénzükért biztosítani.

2016. dec. 29. 09:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi!


Nem érdekel komolyabban, mint mondtam ilyen célra nem tudsz eredményes vállalkozást alapozni, ha nem célod a profit és azt szétosztod.


Ez egy külső Pr eszköz, vagy társadalmi szerepvállalásként tud maximum megjelenni egy vállalkozás életében.


Csak néhány kérdést tettem fel, ami szerint nekem elég gyanús a modell.. Ezt csak erősíti a titokba burkolózás.

2016. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!