Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dolgozhatok 17 évesen? Milyen...

Dolgozhatok 17 évesen? Milyen feltételek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rossz kategória, de ide találtam a legalkalmasabbnak. Az lenne a kerdesem hogy 17 evesen ( 3honap mulva 18) iskola mellett elmehetnék e dolgozni? Diákszövetkezetek, diákmunkák ebben a városban nincsennek, ami van azt beteszik a kötelező 50 óra közösségi szolgálatba.Rendes munkát kaphatok valahol? Hétvégente? Boltokban akár? Délutánonként? Korom miatt elutasithatnak? Sajnos nagyon kell a pénz! :( jó tanuló vagyok, komoly tervekkel csak elég kilátástalan a helyzetem a jövőre tekintve és pár új ruha is kéne...:(
2016. dec. 28. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Sztem siman probald meg nem vesztesz semmit ha betersz egy boltba es megkerdezed a fonokot de ne a szemelyzettel beszeld meg a dolgot az a lenyeg h a főnökkel beszelj
2016. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
8%
Pár újabb rongy... Na mindegy. Igen, dolgozhatsz. Én 13 éves voltam, amikor először dolgoztam, úgyhogy te is dolgozhatsz 17 évesen.
2016. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm szépen! :)

Másodiknak is.... mellesleg nem "pár új rongy" hanem ruha mivel ugyanazokba járok 4éve mert nem tudunk újat venni. Na mindegy....

2016. dec. 28. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Dolgozhatsz diakmunkan, csak 18 eves korodig ejszaka nem
2016. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen dolgozhatsz.
2016. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
8%
Én 13 évesen kezdtem el dolgozni. Ez nem volt segítség?Akkor miért lettem lepontozva?
2016. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem kell ahhoz diákszövetkezet, hogy dolgozhass, ha valahol hirdetnek részmunkaidős állást, nyugodtan jelentkezhetsz rá te is.

2-es te meg ne írj hülyeséget, 13 évesen kétlem, hogy legálisan dolgozhattál, hacsak nem vagy 40-50 éves legalább. Már amikor én voltam gyerek, akkor is úgy volt (és most is így van), hogy 15 éves kortól lehet dolgozni szülői beleegyezéssel, iskolai szünetekben, 16 éves kortól meg már bármikor, de éjszakai műszakban akkor sem.

2016. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

@ 20:48


Azért mert hülyeséget írsz. Azért mert te 13 évesen dolgoztál nem azt jelenti hogy ha bárhova be megy egy 13 éves akkor munkát adnak majd neki.

2016. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Régen, szülői beleegyezéssel már 14 éves kortól dolgoztunk. Tehát általános iskola után.


Még régebben pedig már 10-12 éves kortól, de akkor ez volt a természetes, mivel 4 vagy 6 elemit volt kötelező a gyerekeknek iskolába járni. Utána mindenki dolgozott valamit. Ha máshol nem, a TSZ-ben. De ez már nagyon a múlt...


A ma hatályos jogszabály szerint 16 éves kor alatt csak a tanulói jogviszonnyal rendelkező diák végezhet - 15 éves korától - munkát a szünidőben.


Te 17 éves vagy, és mivel 16 éves kortól lehet valaki munkavállaló, így nincs életkori korlátod.

18 éves kor alatt nem lehet éjszakai műszakban foglalkoztatni senkit.

Tehát a korod miatt nem utasíthatnak el, maximum azért, mert nem tudjátok összehozni a tanulmányaid melletti munkavégzést időpontilag.

2016. dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!