Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire lehet számítani az OFA...

Mire lehet számítani az OFA felmérésén?

Figyelt kérdés
Vekop vállalkozóvá válás programba szeretnék jelentkezni. Azt mondták lesz egy csoportos kompetencia mérés matematikából és szövegértésből, de nem kell nagy valamire számítani. Aki esetleg részt vett ezen már a tavalyi évben, meg tudná mondani hogy mégis milyen jellegű feladatokra lehet számítani?

2017. jan. 2. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit helyesbítenék. ;-)

Gondolom az OFA - VIF (Vállalkozz itthon Fiatal) programban szeretnél részt venni.

A VEKOP az alapból egy másik program, azon belül is van Vállalkozó válási támogatása (legfeljebb 6 havi, 129eFt/hó), de az OFA 2-3 millió az nem abból a programból van finanszírozva.

Ha elfogadták a jelentkezésedet, akkor leküldenek a területileg illetékes Járási vagy kerületi Foglalkoztatási Osztályra.

Ha 25-30 év között vagy akkor csak hatósági bizonyítvány kell, ha 25 éven aluli vagy akkor be kell vonni téged a VEKOP 8.2.1 Ifjúsági Garancia Rendszer programba.


Egyébként a teszt nagyon egyszerű, persze szükséges hozzá némi értelmezési és matematikai ismeret, hiszen arra egy vállalkozónak is szüksége van. Szerintem még senki nem bukott el a teszt részén, inkább az üzleti terv a buktató.

2017. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Még 25 év alatti vagyok. Ha lehet akkor még lenne egy kérdés ezzel kapcsolatban: már kétszer is hvtak a Járási Hivataltól a programmal kapcsolatos tájékoztatóra, de én akkor azt jelöltem be a lapon, hogy nem veszek részt tanfolyamon, nem akarok vállalkozó lenni, hanem munkát keresek továbbra is. (ez egy fél éve volt még). Ezek szerint akkor nem vagyok még bevonva a programba, ugye? Mert a jelentkezési lapon ez az egyik kérdés és nem volt egyértelmű, hogy a jogosultság és a hivatalban meghallgatott tájékoztató az egyenlő- e azzal, hogy be vagyok vonva.

2017. jan. 4. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor vagy bevonva, ha aláírod a megállapodást, addig csak tájékoztatást kaptál, esetleg egy adatlapot tölthettél még ki.

Az OFA részvétel miatt mindenképpen be kell, hogy vonjanak a programba téged (eredeti iskolai bizonyítványodat vidd magaddal a bevonáshoz), mert a bevonás után kapsz majd egy irányító lapot, amivel majd az OFA-hoz kell menni és utána még egy felnőttképzési szerződés és kezdődik is a képzés. A 2 hónapos képzés után kell záróvizsgaként egy üzleti tervet készítened, majd azt elbírálják. (jó sok idő lesz) utána csattolhatod csak a kérelem mellé.

2017. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!!! :)
2017. jan. 4. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!