Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért szálltak el ennyire az...

Miért szálltak el ennyire az albérletárak Budapesten?

Figyelt kérdés
Láttam hogy 8 ágyas szobába kerül az albérlet 30 ezerbe rezsivel együtt. Már egymás hegyén hátán alszanak ott az emberek?

2017. jan. 3. 00:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Mert megnőtt rájuk a kereslet. Sok munka ( pl IT-ben ) szinte csak Pesten van, és a fiatalok jelentős része is Pestre szeretne továbbtanulni mert ott vannak a legerősebb egyetemek, illetve a nagy bulik. Találkoztam már olyannal is akinek az volt a legfontosabb, hogy Pesten tanuljon, ne vidéken
2017. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg nagyon komoly árak vannak, emlékszem anno én is albérletben laktam 3 évet 65000ft volt csak, jó környéken 1 szobás amerikai konyhás. A rezsi is kevés volt. Most egy 2 szobás lakásom 250.000ert van kiadva + rezsi! Nagyon komoly, majdnem 1000euró, Ausztriában annyi egy albi, vicc. (nekem jó nem panaszkodom)
2017. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Mert az emberek meg tudják fizetni, tehát van fizetőképes kereslet. (kereslet-kínálat törvénye miatt)


Újpesten egy 50nm-es panel, kétszobás, erkélyes lakás 100+rezsiért adom ki három diáknak. (tehát fejenként kb. 33eft+1/3rezsi). Ha véletlenül valamelyik bérlőm kiköltözött akkor rögtön jött az új bérlő. Igaz a nyári két hónapban csak fele díjat kérek.

2017. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Suhanó Puma ***** válasza:
55%

250+rezsi 2 szobás lakásért?


Lol, ez nem annyi mint Ausztriában hanem drágább.


Out of control fázisban van az egész piac...


A házi urak pedig egyre éhesebbek és éhesebbek.

2017. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez számomra is döbbenet, hogy Pesten az albérletárak már-már megegyeznek a Nyugat-Európában lévő árakkal. Emellett az emberek nagy részészének viszont nem nyugati fizetése van. Aki nem lett programozó, mérnök, vagy ügyvéd, az meg eláshatja magát? Az a cél, hogy csak diplomások éljenek Budapesten és környékén?
2017. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!