Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen dolgozni, tanácsok,...

16 évesen dolgozni, tanácsok, hogyan?

Figyelt kérdés
16 éves leszek juniusba. a családi viszony miatt el kell költöznöm (apám nem él velünk, anyám meg azt mondta költözzek el nem érdekli hogyan tovább az életem) Iskola mellett mit, hogyan lehetne annyit dolgozni, hogy meg tudjak belőle élni.? Lehetséges, hogy 16 évesen iskola mellett dolgozzak.? előre is köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 4. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

jesszus. nem gondolom hogy nappali tagozaton suli mellett tudnál annyi pénzt keresni, amiből egyedül meg tudnál élni. esetleg ha barátokkal albérletbe költözöl, s estin folytatod a tanulást.

de miért nem érdekli anyudat még az sem, h befejezed e a sulit? 16 évesen nem kéne még magadat eltartanod. inkább beszélj vele, vállalj nyáron diákmunkát, ajánld fel, hogy segítesz neki abból anyagilag.

2010. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem megy bele.. próbáltam már 1000x.. szerinte zavarom az otthoni légkört. (nevelőapa is közrejátszik..)
2010. máj. 4. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi vihet rá egy anyát arra, hogy a 16 éves fiát elzavarja otthonról azzal, hogy nem érdekli, milyen sors kíséri majd gyermekét. Amit még megpróbálhatsz (bár mivel nem említetted, nem tudom, ki van-e lőve ez a lehetőség), apádhoz költözni.

Felkeresed valamelyik diákszövetkezetet, jelentkezel a nyárra is, meg majd szeptemberben is, hogy te délutánonként meg hétvégén dolgoznál. Mást nem tehetsz, ha édesanyádat nem tudod meggyőzni.

2010. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. először mindenképpen próbálj meg egy rokonnál lakni, nagymama, keresztszülő, bárki, aki rokon és segítene. ez nem normális dolog, amit anyukád csinál. és a rokonoknak segíts anyagilag ahogy tudsz. vállalj be esetleg egy pár órára napi szórólapozást, hétvégi melókat.nem sok pénz, de így a rokonok is láthatják, hogy nem teljes mértékben akarod magad eltartatni, de segítségre viszont szükséged lenne, hogy anyád ne csessze el ezzel az egész életedet!
2010. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
lány vagyok..
2010. máj. 4. 12:02
 6/13 A kérdező kommentje:
apám már másik országban él. rokonok kilőve. vagy anyám miatt nem segítenek, vagy mert nem tudnak. (hely hiány)
2010. máj. 4. 12:03
 7/13 anonim ***** válasza:

diákszövetkezetet nem tudom, próbáld meg azt is.

de lehet be kéne menni a gyámügyre, mit csinálhatsz. hiszen még fiatalkorú vagy! anyád nem rakhat csak úgy ki. és akkor lehet te kapnád a családit is magad után? ezt kérdezd meg a gyámügyön, mert az már egy jövedelemforrás.

2010. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amíg kiskorú vagy azaz 18 alatti, addig nem rakhat ki a lakásból.
2010. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor gondolom intézetbe küldene.. azt pedig végképp nem szeretném.
2010. máj. 4. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy intézetbe küldene, lehet megjönne az esze!!

és akkor legalább a gyámügyön már tájékoztatni fognak milyen lehetőségeid vannak hivatalosan.

szerintem oda mindenképpen menjél be. ha csak érdeklődsz, nem lesz semmi baj, nem fognak kényszeríteni, hogy menj intézetbe. és anyuddal sem veszik fel csak úgy a kapcsolatot, ha te nem akarod. de legalább megtudod, mit tehetsz, hogy jobban gyere ki a helyzetből.

2010. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!