Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdvözletem! Megbízható alterna...

A Varró kérdése:

Üdvözletem! Megbízható alternatíva belföldi, illetve nemzetközi levél-csomagküldésre a Zsidrák Magyar posta helyett?

Figyelt kérdés
(amúgy is egy rakás kaki volt a szolgáltatás, de ezzel a pofátlan áremeléssel és a kisebb csomagok ajánlott küldeményként való feladásának megszüntetésével, végkép kicsapták a biztosítékot (50g-os,20x20cm-es küldemény! 1490 Ft! ). Bojkott Magyar posta!
2017. jan. 6. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

10 éve küldöm az aukciós termékeket a Postával - nekem csak ebben az évben voltak csúszásaim, de idén most erősen rátett az Erzsébet utalványnak kézbesítésének hirtelen, a karácsonyi csúcsidőszak előtti Postára erőszakolása.


Annyit tudok mondani, hogy postai csomagautomatába ugyanez a küldeményed csak 490 ft lenne, MOL, COOP, Postapontra való kézbesítése 850 ft, házhozszállítás 950 ft.

Itt megtalálhatsz több más szolgáltatót is, az MPL a Magyar Posta.

[link]

Az itt feladott MPL postacsomagok IDŐGARANTÁLTAK, 1 nap alatt megkapja a címzett.

Ma délután elsétálok a postára, feladom, holnap ott van a címzettnél vagy a csomagautomatában akár 490 - ért.

Nem akarok fogadatlan prókátor lenni a posta mellett, de nekem pl. nincs egy egész napom, hogy várjam a futárt itthon, amíg felveszi a csomagot, ha nem ér ide, akkor másnap is, stb. Aztán a vevő is várja, vagy odaér vagy nem... stb.

2017. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Belföldre, ha postán maradóra küldöd, akkor ugyanúgy föl lehet adni, mint eddig. Külföldre pedig nem vonatkozik ez a korlátozás, benne van a posta ASZF-jében, hogy csak belföld esetében van ez a kötelező csomagként feladás.


Amúgy belföldre alternatíva a Webox meg a többi csomagautomata. Külföldre viszont nincs megfizethető alternatíva, mert 8 ezertől olcsóbban egyik futárszolgálat sem visz semmit.

2017. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze,csak a posta a hibás,nem pedig pl.te aki ezek szerint rendszeresen visszaéltél a levél fogalmával(ami többnyire postaládába való kézbesítést jelent vagy kicsit több pénzért ajánlottan,kézbe)és akkora "leveleket" küldözgettél amiket tutira nem lehet így kézbesíteni csak úgy mindha csomagként adnád fel őket...

Valszeg pont ez a hozzáállás "csapta ki a biztosítékot" a postánál is.

2017. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Oké, de akkor mi lett volna, ha értelmesen csinálják?! Pl. a csomagnál bevezetnek egy 1kg alatti kategóriát, amit mondjuk 3-400 Ft-ért postáznak. Egyébként meg nem élt senki vissza a levél fogalmával, mert az ASZF-ben benne volt, hogy 2kg-ig levélpostaként feladható volt szinte bármi. Ezen a szabályon változtattak.


Az nem is lenne baj, ha a 1,5 kilós 25x15x20 centis küldeményt csak csomagként viszik el. A probléma ott van, hogy ha most egy könnyű, de 2,5 centinél vastagabb dolgot akarsz feladni, azt csak SOKKAL drágábban tudod. Mert ha van egy 10x10x4 centis, 80g-os doboz, eddig elvitték ajánlottan 300 Ft-ért, most meg minimum egy ezres.

2017. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as, ne haragudj, de azért ez erős túlzás.

Ha pl valaki megvesz 300 ft-ért egy 10 cm-es plüsst (ami nem nehéz, nem nagy) a gyerekének, akkor azért elég durva, hogy pusztán azért, mert a posta csomagként kezeli, 1.500 ft-ot fizessen a szállításért (1-es vagyok)

De ugyanígy mondhatnék könyvet is, ami kicsit vastagabb.

és bár én írtam a csomagautomatát, de az sem mindenhol van.

Így is már olyan drága a posta, hogy az utóbbi időben már jóformán csak személyes átvételes eladásaim vannak a Vaterán. Hiába árulok valamit olcsón, akár 300 ft-ért, ha a postaköltség meg 8-900 ft rá... vagy még több...

2017. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, amíg írtam, látom 4-es is majdnem ugyanazt írta :-)

(5-ös)

2017. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A FoxPost megbízható gyors és jelenleg még sokkal olcsóbb is mint a Magyar Posta. Csak sajnos az elérhetősége korlátozott.

Ezenkívül a Webox és a DPD, MPL futár is jó. Az MPL is drágult úgy 300 Ft-ot de még így sem 1490 Ft! Egy postán feladott házhoz történő kézbesítéses csomag 1090 Ft.


Egyébként levélként tényleg bármit fel lehetett adni a mérethatárokon belül. Csak a levél felvételekor a rendszerben be kellett X-elni, hogy amorf levélről van szó, vagyis nagyalakúról.

2017. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A postakész borítekban sem lehet?
2017. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Üdv.


Köszönöm a válaszokat !


Igen, szerencsére a külföldi küldemények feladásának a díjára ez nem vonatkozik. Ahogy azt tapasztaltam, az áremelések óta, mindenki Webox-ba vagy Fox-ba kéri a küldeményt, én is így teszem. Ahogy a kedves hozzászóló is írta, jómagam is Vaterázok, eBay-ezek és miegymás, heti rendszerességgel adok fel és veszek át küldeményeket...a közel háromszorosára emelkedett postaköltség (ajánlott küldemény), erősen rontja mind az eladó, mind pedig a vásárló "esélyeit" (ezáltal a posta bevételét is, én úgy gondolom). -A hármas számú hozzászóló ideájára nem reflektálnék, mindannyiunk számára világos, hogy ez az ország tele van ""Zsenikkel"", de legalábbis Postai részvényesekkel :) .

2017. jan. 16. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!