Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tippmixen melyik a legtöbb...

ΨPOSZEIDON[HUN]Ψ kérdése:

Tippmixen melyik a legtöbb haszonnal járó taktika?

Figyelt kérdés

Tudom hogy rengeteg kérdés van róla, de én mégis kíváncsi lennék, hogy nektek melyik taktika válik be a legjobban. :)

Most mínuszba vagyok ezért gondoltam olyanra, hogy minden nap csak 1 db (vagy max 2 kis odds-os) meccset fogadok meg, (1,3-1,8 odds között) természetesen az az nap legjobbnak tűnő meccset, és az alap (1000res) tétet addig viszem, ameddig csak lehet.



2017. jan. 12. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
egyiksem biztos. en buktam mar 10ezret is 1.2es oddos 1 meccset, es nyertem mar 500 ft-bol 50ezret 4 meccs dontetlennel...
2017. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Carragher_x ***** válasza:
65%
Az egyetlen haszonnal járó taktika, ha pozitív várható értékű fogadást teszel.
2017. jan. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Hosszútávon az a nyerő ha nem játszol.
2017. jan. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb haszonnal járó taktika az ha nem tippmixelsz.
2017. jan. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
26%
Nekünk van egy csoportunk a facebookon. Hónapok óta csak pluszt termelünk. Én ebből élek. SZóval ne írjatok hülyeségeket azért, mert ti nem értetek hozzá :)
2017. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell lepontozni #5-öt. Simán elképzelhető, hogy illegális módon olyan információkat használ fel amiket mások nem tudnak és így mindig nyerő fogadásokat tesz meg. (Például, hogy meg van bundázva egy meccs - azért Magyarországon sem ez lenne az első eset...)



De azért nagyjából én is egyetértek a többiekkel - ha nem játszol azzal a legnagyobb a várható értéked (azaz 0). Melyik szolgáltató futtatna hosszú távon egy magának negatív várható értékű játékot..?

2017. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
na jo, ugy lehet nyerni, ha van infod egy meccsrol, vagy lefizeted a jatekosokat, illegalisan mindig konnyebb. aki meg honapok ota pluszt termel, az nem azt jelenti, hogy orokke pluszt fog. Hosszu tavon egesz biztos, hogy nem tudsz megelni belole. kiveve ha nem nagyban csalsz a rendszerben, es illegalisan.
2017. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Carragher_x ***** válasza:

"Melyik szolgáltató futtatna hosszú távon egy magának negatív várható értékű játékot..?"

Ez mondjuk ebben a formájában butaság. Fogadásnál nem minden kimenetel negatív várható értékű, a haszon az oddsok összességébe van építve, ergo ha nyersz, azzal végső soron nem a bukitól, hanem a többi fogadótól nyersz. S nem, ennek semmi köze a csaláshoz, a többi fogadó torzíthatja úgy az oddsot a feltett tétjeivel, hogy egyes kimenetelek már pozitív várható érték mellett legyenek fogadhatóak.

2017. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8

Nem tudtam, hogy ez ekkora butaság - azt gondolná az ember, hogy ha egyes fogadásokkal lehetséges pozitív megtérülés akkor ezt nagyobb pénzösszegekkel learbitrálnák -> ezzel lehúzva az oddsokat egészen addig a pontig amíg legalább a 0-t nem éri el a megtérülés.


Én mondjuk csak régen tippmixeztem (és akkor sem őrült módra), de úgy tűnt az oddsokat csak ritkán módosítják - ebből is arra gondolnék, hogy eleve nem helyeznek ki önmaguknak kedvezőtlen fogadást. Azaz kevésbé valószínű ennek a megvalósítása.



De ha tudsz a témában (akár tudományos) cikket hivatkozni, akkor én szívesen elolvasnám. (Például külföldön bizonyítottan léteznek arbitrázs lehetőségek összetettebb fogadásoknál- igaz itt valóban a többi fogadó ellen játszik az ember és valós időben változnak az oddsok - ellenben a tippmix-el.)


A témában (szerencsejáték) érdemes még megjegyezni azokat a játékelmélettel foglalkozó csoportokat egyetemeken (pl. MIT) akik valóban felteszik a pénzüket nagy tételben a pozitív megtérülésű játékokra - pl. egy hosszú időszakos nyereményhalmozódás után a lottón.

2017. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Carragher_x ***** válasza:

"tippmixeztem (és akkor sem őrült módra), de úgy tűnt az oddsokat csak ritkán módosítják - ebből is arra gondolnék, hogy eleve nem helyeznek ki önmaguknak kedvezőtlen fogadást."

A tippmix valóban nagyobb haszonkulccsal dolgozik, mint egy online iroda, ugyanakkor még itt is előfordulhat pozitív várható értékű fogadás, csak értelemszerűen kevesebb.

Az oddsképzés úgy működik, hogy belövik az esélyeket és a várható fogadói preferenciákat, majd az oddsok együttesébe építik be a hasznot. Magyarul itthon pl a fradi, mivel a legnépszerűbb csapat, rendszeresen kisebb oddsot kap a győzelemre, mint amekkorát egyébként a valós esélyek alapján kellene kapnia. Ebből következik, hogy az ellenoldal pedig jobb oddsot kap. Persze ahhoz, hogy ez pozitívan tehető legyen, ahhoz a fogadóknak a haszonkulcsnál jobban túl kell pakolniuk a fradit vagy legalábbis ezt a várakozást kell a bukinak kihoznia előzetesen.


Lottón még világviszonylatban is rettentő kevésszer van olyan, hogy a szelvény pozitív értékű lenne, szóval az nem igazán jellemző. Viszont pl olyan országokban, ahol a sorsjegyekről nyilvános statisztika elérhető, ott létező jelenség, hogyha egy-egy szériából az alacsony nyeremények jelentősen kifutnak, akkor megérkeznek a felvásárlók, mert egy ponton túl minden megfelelő sorozatba tartozó jegy vásárlása pozitív várható értékű.


Visszatérve a fogadásokra: az arbitrázs nem túl gyakori dolog, őszintén szólva nem is igazán éri meg vele foglalkozni, mert a jelentősebbek vmilyen hibából jönnek létre, amit egy bizonyos tét felett a bukik nem is nyelnek be, hanem utólag törlik a fogadást, ezzel pedig bedöntik az egész machinációt.

Összegezve a tippmix akkora haszonkulccsal dolgozik, ami miatt jóval rosszabb átlagos oddsokat tud adni, mint a nagyobb online szereplők, így általában nem nagyon éri meg vele játszani, de tényleg elő tud fordulni, hogy még így is kialakulnak pluszos oddsok. Az viszont tény, hogy a sportág és a bajnokság beható ismerete nélkül fogadgatni és várni a csodát, az csak parasztvakítás. Ahhoz, hogy nyereségesen lehessen fogadni, lényegében hasonló munkát kell elvégezni, mint amit a bukik csinálnak. Szóval mint az elején utaltam rá "taktika" nincs (ilyen duplázgatás meg hasonló ostobaságok), melóval viszont lehet jó oddsokat találni.

2017. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!