Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kasszás vagyok egy Fornettinél...

Kasszás vagyok egy Fornettinél és tegnap az órás levételek szerint hiányzott húsz ezer forint a kasszából a napvégén. De én nem adtam vissza többet senkinek. Hogyan tudom tisztázni magam?

Figyelt kérdés
Délutános műszakot nyomok ezen a héten és óránként levesszük a kasszát ami azt jelenti hogy óránként lenyomunk 2 gombot és lejön egy csík (blokk) hogy mennyi lett a bevétel abban az adott órában. És én 100%-ig biztos vagyok abban hogy nem hibáztam ami a vissza adásokat illeti és semmi másban. Az az nem ejtettem le nem tettem zsebre akkor hova lett az a húszas ? Ezt nem tudtam megértetni a felettesemmel mert én magam sem értem. Eltűnt egy 20-as és semmi nyoma hogy rosszul adtam volna vissza ami teljességgel kizárt. Ezért az e havi béremből le lesz vonva az a húszas amit nem tartok jogosnak... Persze tőlem vonják le mert csak tőlem tudják mert a délutános egyedül van beosztva arra a műszakra és ezen a héten én vagyok. De szeretném magam tisztára mosni és bebizonyítani hogy nem tévedtem. De ezt hogy tudnám véghez vinni ? Mert a szó ugye elszáll és a számoknak az órás levételekor nyomuk van a papíron.
2017. jan. 12. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
A hiány az hiány, nyilván nem elpárolgott az a pénz, hanem hibáztál valahol. Jogos a levonás.
2017. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha ekkorát hibáztam volna arra emlékeznék. És annyiszor aprókat hibázni nem lehet folyamatosan 8 órán keresztül hogy kijöjjön a 20 ezer ft hiány. Akkor megállás nélkül hibázgatnék.... de semmiféle mellé lövésre nem emlékszem.
2017. jan. 12. 22:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ha emlékeznél rá, valószínűleg nem is követted volna el a hibát, nem igaz? :) Jó, nyilván nem, de azt neked is be kell látnod, hogy ha nem vonnák le senkitől a hiányt, akkor mindenki lopna a kasszából ezerrel, hiszen nincsen következménye. Én is kasszáztam, nem is kis forgalmú helyen, összese nekem is jött össze ennyi hiány 10 hónap alatt, a legdurvább 8000 volt ha jól emlékszem, de sok volt a jatt, és az simán fedezte.
2017. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően amíg a kasszát kezeled, a te felelősséged, hogy minden rendben legyen, így ha te veszed ki, rosszul adsz vissza, kifújja a szél, becsuszik a hűtő mögé, nyitva hagyod es valaki belenyúl mindegy... A hiány akkor keletkezett mikor rád volt bízva. Jogos.

Feltetlezem mar átnézted a munkaszerződésed releváns részét, ami ugyebár kitér erre...

2017. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó jogos a levonás mert valóban az én jelenlétemben keletkezett a hiány de nem emlékszem hogy hibáztam volna. Mert van hogy azon a kasszán nem annyi a limit és egyszer 140 ft helyett 1400-at pötyögtem be véletlen. De ezt nem lehet eljátszani egy húsz ezressel mert ha már 1500-nél vagy 2000-nél többet ütnék be egyszerre akkor sípolna is írná is hogy túl nagy az összeg. Szóval tényleg nem értem hogy hova lett az a húszas.
2017. jan. 12. 23:28
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Innentől kezdve sajnos viszont valóban ki kell derít I hogy hova tűnt, hogy meggátolhasd, hogy máskor előfordulhasson ilyen... Reménykedj, hogy nem a főnököd lopott meg, mert akkor csak a felmondás a megoldás. Habár nem tudok valószínűbb eshetőséget, főleg a legutóbb taglalt körülmények között...
2017. jan. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer ütöttem el a kasszán egy 0-val többet írtam, így tudtam hogy a nap végére -10 ezer ft lesz a kasszában. Én azonnal felhívtam a főnököm hogy elnézést kérjek, elütöttem, és tudjon róla a nap végén hogy annyi hiányozni fog a kasszából.
2017. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

A főnököd tudja manipulálni?

Te mennyire tudod felügyelni ezt az egészet?

Lehet ő akar behúzni.

2017. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha kerek 20e a hiány az nem elszámolád.

Esetleg ha valaki ilyen nagy pénzzel fizetett vagy leesett 3

2017. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
7, és áruld el, akkor milyen nyugtát kapott a vevőd??? Amin 10ezerrel több volt? Tudod, erre találták ki a stornót a pénztárgépeken. HAsználni kéne.
2017. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!