Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 35 év alatti illetékkedvezmény...

35 év alatti illetékkedvezmény jár nekem?

Figyelt kérdés
Most 33 èves vagyok, első ingatlanom vásárolom 13 milliò ft-èrt. De tavaly örököltem egy fèl házat, miután èdesapám meghalt, most ott èdesanyám èl. A ház másik fele a bátyámè. Ez belezavar az illetèkkedvezmènybe?
2017. jan. 13. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár neked, mert első lakástulajdon vagy tulajdoni hányad megszerzésekor jár., és neked már van egy.
2017. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha a felesègem akivel közösen vesszük neki semmi tulajdona nincs? Akkor hogy van ez? Neki járna, nem?
2017. jan. 13. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen illetékkedvezmény?
2017. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

35 èv alatt első ingatlan vásárláskor 15 milliò èrtèkhatárig 4% helyett 2% az illetèk.

Nekem ezèrt nem egyèrtelmű, mert mindenhol vásárlást ìrnak.

2017. jan. 13. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Illetéktörvény 26. §


(6) "Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal az első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 000 000 forintot nem haladja meg. Ilyen forgalmi értékű lakás tulajdoni hányadának megszerzése esetén a vagyonszerzőt a szerzett tulajdoni hányaddal arányos mértékű kedvezmény illeti meg."


(9) "A (6) és (15) bekezdés alkalmazásában első lakástulajdont szerzőnek az minősül, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, lakástulajdonban 50%-ot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű joga."


Szerintem egyértelműen nem jár neked, mert az öröklésre teintettel 50%-ot elérő ingatlantulajdonod van.


Ha a feleségednek nincs és soha nem is volt ingatlana, akkor ő a saját tulajdonrészére igénybe tudja venni a kedvezményt, de neked a saját részedre akkor is ki kell fizetni a teljes 4% illetéket.

2017. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor az sem számìt, hogy az ingatlan amiben tulajdonjogom van haszonèlvezettel terhelt?

Na mind1, ez van akkor :)

2017. jan. 13. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mindegy, a tulajdonjog a tied.
2017. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!