Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magyar vállalkozókat miért...

A magyar vállalkozókat miért nem érdekli hogy a dolgozó hogyan él meg a béréből?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Engem pl. érdekel, ez túl nagy általánosítás.
2017. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben nem azért kisebb a bér, mert ki akarnak b*szni velük, hanem mert nem tud a cég több pénzt kitermelni, amiből fizethetne.


Az meg, hogy a tulaj inkább magának ad rendes fizut, szerintem reális, egyrészt neki is el kell tartania a családját, és hát övé a kockázat is. Ha az a kérdés, hogy ki éhezzen inkább, ő vagy a beosztott, nyilván a beosztottra szavaz.

2017. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Màs orszàgok munkaadóit sem érdekli.
2017. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Takarító cégem van. Átlagosan bruttó 140-170 e ftot adok nekik bejelentve. Azért nem adok többet, mert ha üresedés van akkor rögtön legalább öten jelentkeznek pedig meg se hírdetem. Fogalmam sincs hogyan élnek meg ennyiből.

Az ünnepek előtt aki egész évben nálam dolgozik és nem panaszkodtak rá a megrendelők kapnak 100e ft kafetériát. Sajnos volt olyan alkalmazottam aki piásan takarított irodaházat így kirúgtam. Volt olyan is aki nem porszívózott fel minden irodát, őt egyszer figyelmeztettem azóta dolgozik rendesen.

Hazudnék ha azt mondanám, hogy többet törődök az alkalmazottaimmal mint magammal.

2017. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Te kérdező, miért nem leszek vállalkozó? és akkor adhatnál normális bért nekünk alkalmazottaknak meg foglalkoztathatna, hogy hogyan élünk meg belőle...
2017. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdésből tudtam hogy Balázska írta Bár gondolom nem vagyok egyedül:)
2017. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, engem se. Téged se érdekel, hogy én hogyan élek meg, nem igaz? Na látod.
2017. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt ki mondta?


A magyar dolgozókat miért nem érdekli, hogy rendesen elvégezzék a munkát?


Nálunk a takarítók műszak vége előtt fél órával már a büfében ücsörögnek átöltözve.

Nem ismerik a seprűt, csak vizes felmosóval hajlandók dolgozni, azzal csapkodják szét a koszt. :-(

Látszik, hogy nem voltak katonák! :-)

2017. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 ennek semmi köze a katonasághoz. Én se voltam az, mégis fel tudok mosni.
2017. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb magyar vállalkozót csak az érdekli, hogy neki minél kevesebbe kerüljön és ehhez képest sok bevételt termeljen a dolgozó. A vállalkozó szemében a dolgozó egyéni szociláis problémája, hogy él meg abból. Onnantól kezd egyes vállalkozókat érdekelni a dolgozó magánélete, ha az egy jobb autóval, márkásabb cuccokkal jelenik meg, mert akkor elkezd gondolkozni az átlag irigy vállalkozó, hogy "Tudom, hogy szarul fizetem, mégis honnan telik ennek ilyenekre?". Voltam már mindkét oldalon. Amikor egyszerű dolgozó vagy Magyarországon, akkor a fsz rossz végén állsz.
2017. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!