Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy egészséges...

Szerintetek egy egészséges ember lehet szegény?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, de ha szegény, akkor nem sokáig lesz egészséges :-(
2017. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugy értem, hogy nyitva van az egész világ, annyi munkalehetőség van. Hogy lehet, hogy emberek egyik napról a másikra élnek, alig jut kajára, nemhogy félre rakni? Nyilván kényelmesebb a megszokott kis dolgokat csinálni minimálbérért, mint váltani es új dolgokba kezdeni.
2017. jan. 20. 12:30
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Èrtem mire akarsz kilyukadni. Az emberek egy jelentős része(tisztelet a kivètelnek!!), semmit nem akar tenni azèrt hogy az èlete jobb legyen. 20-30 km-t sem akar pl. munkahelyre jàrni. Sokan megveszik w lakàst mucsacsörögèn, ès ott vàrjàk a munkàt. Aztàn ha nincs, akkor mindenki hibàs csak ők nem.
2017. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugy értem, hogy nyitva van az egész világ, annyi munkalehetőség van."


Nem tudom, kérdező, milyen végzettséged van, de valószínűleg nem sok ismereted van a munkaerőpiacról:

ha fiatal vagy, akkor azért nem vesznek fel, mert tuti, hogy gyereket akarsz szülni, ha idős vagy, akkor azért, mert már nem tudsz dolgozni - szerintük -, ha középkorú vagy, akkor meg vannak gyerekeid, akikkel csak a gond van, nem tudsz angolul, stb.

Olvass el itt az üzlet és pénzügyekben néhány állásinterjús kérdést: épp tegnap olvastam valakinél, hogy 3.-ik kört nyúzta az interjún, már meg is állapodtak, úgy volt, hogy felveszik, amikor a munkáltató benyögött egy nevetséges összeget fizetés gyanánt. Vagy nem jelentenek be, csak 2 órára 8-10-12 órás munkánál, stb. Szóval korántsem ennyire egyszerű a kérdés, mint ahogy látszik :-)

2017. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Most, hogy megnyíltak a határok, már ez sem lehet kifogás (egyéni szinten persze lehetnek hátráltató tényezők, körülmények). De tény, hogy nagyon nehéz kimozdulni a tehetetlenségből és belevágni valami új dologba.
2017. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2017. jan. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5

1.- Sok ember nem beszél idegen nyelvet - anélkül pedig nem ajánlatos külföldre menni, munkát vállalni - de egyébként kisebbek is így az esélyek.

2.- Még mindig figyelmen kívül hagyjátok, hogy Európát elözönlötte több, mint 1 millió bevándorló, akik közül azért vannak, akik tényleg a jobb megélhetés reményében jöttek és hajlandóak dolgozni - ergo szűkültek a lehetőségek hazánkfiai számára.

3.- pl. akinek 1-2 gyereke is van, annak azért nem olyan egyszerű, hogy gondolok egyet és holnaptól másik országba költözöm családostul, mindenestül.

4. - végezetül és ez a legfontosabb: NAGYON CIKI, HA AZ EMBER A SAJÁT HAZÁJÁBAN AKAR NORMÁLISAN ÉLNI? Ne küldjünk már el mindenkit, aki élhető életet akarok élni: talán inkább itthon kellene elérni, hogy amíg némelyek hihetetlen módon gazdagodnak, és szórják az uniós pénzt, addig az ország nagyobbik fele ne nyomorban éljen.

Végezetül megjegyzem: nem rólam van szó - Hála Istennek én már megküzdöttem azért, hogy megmaradjon a vállalkozásom és ne nyomorogjunk.

2017. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fillérekért meg lehet tanulni angolul vagy németül, akár netről is. Nem bevándorló lesz, hanem uniós polgár, aki szabadon munkát vállal, ami nem ugyanaz. A család tényleg akadályozhat ebben sokakat. És nem muszáj örökre kimenni, lehet csak pár évre is, amíg tőkét gyűjt valaki.
2017. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Külföldön élsz?

2017. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom te is valami középosztálybeli (vagy gazdag) család sarja lehetsz, aki fel nem tudja fogni, hogy mi az igazi szegénység.


Először is definiáljuk a szegénységet. Mert Magyarországon a szegénység népbetegség, tudjuk. Mindenki sír miatta, de főleg a pesti, akinek van lakása, kocsija, aránylag tűrhető fizetése, az sír a legjobban, néha már úgy magamhoz öleltem volna a nagy mackó főnökömet, aki el volt keseredve, amiért 20 év munkaviszonnyal sz@ros 260 ezer megfogja őt, miközben ezek a kis taknyok ezek a dolgozni nem akaró kis büfészakos diplomás kis taknyok, ezek az angliai mekiben megkeresik a fél misit. Miközben ő ledolgozta az életét és szakmailag a csúcson van.


Az én értelmezésemben a szegénység azt jelenti, hogy az összesített vagyonod (beleértve mindent, a ruhát ami rajtad van, a zaciba dobható ékszereket, a jófogáson eladható almás telefont meg mindent) nem haladhatja meg a 100 000 Ft-ot. Összesen.


Mellette a kapcsolati tőkéd (mert az is tőke, néha az a legnagyobb tőke) nincs. Tehát mindent teljes, piaci áron kényszerülsz megvásárolni, legyen az albérlet, élelmiszer (ha nem olyan területen dolgozol), ruházat, minden.


Mert úgy azért elficeregsz valahogy minimálbérből is, ha otthon eltartanak az ősök vagy 4 másik haveroddal laksz valamelyiktek saját lakásába és csak a rezsit kell szétdobni.


És mellette az iskolai végzettséged maximum érettségi, mert addig még intézetben nevelkedett emberként is eltart az állam, de a diplomádat már saját zsebből fizeted.


Na ebből törjél ki, öcsém!

2017. febr. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!