Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nagy bevásárló helyeken...

A nagy bevásárló helyeken miért jelentek meg az önkiszolgáló pénztárak?

Figyelt kérdés
Mondok egy példát ahol már láttam ilyen a tesco is. Nincs alkalmazott ??? Mi az oka ennek?

2017. jan. 25. 11:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szerintem itthon sokkal nehezebb mint külföldön !!! Jártam és dolgoztam már külföldön szóval tudom. Ja és nem mondtam,hogy Magyarországon dolgozom jelenleg ! Nincs kolbászból a kerítés az igaz ott is meg kell dolgozni mindenért ,de a valóság az,hogy sokkal többet keres az ember Ausztriában mint otthon. Külföldön ha dolgozol van életcélod vannak terveid ,de otthon mármint Magyarországon olyan vagy mint egy zombi tapasztalatból tudom. Én választhattam vagy Magyarországon dolgozom kis pénzért vagy kimegyek külföldre dolgozni az otthoni fizetésemhez képest a sokszorosát keresem meg hálistennek. Egyébként pincér vagyok Ausztriában.
2017. jan. 25. 13:25
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevesebben akarnak a kereskedelemben dolgozni, ami abszolút érthető. Felénk mindenhol emberhiány van (Spar, Aldi, Tesco stb).
2017. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
én kifejezetten örülök a robotkasszáknak, bár kicsit lehetnének gyorsabbak.
2017. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 TR75 ***** válasza:
53%

#9

"Akár tetszik, akár nem, a művelt embereké a jövő és jól is van ez így."

Én inkább úgy mondanám, hogy a tanult embereké a jövő.

De azért, ha belegondolunk, hogy vajon tartható-e az, hogy egyre kevesebb ember végez fizikai munkát, és közben arányaiban szintén egyre kevesebb ember kell a robotizálás miatt, nem nehéz rájönni arra, hogy lesznek problémák a jövőben. Mert a jelenlegi rend az emberi munkára épül, amire a jövőben egyre kevésbé lesz szükség. És ez nem lesz összehasonlítható az ipari forradalommal, mert a fizikai munka nagyrészt akkor is megmaradt, de most olyan forradalom készül (zajlik?), aminek során elhárulnak az akadályok az elől, hogy gyakorlatilag bármi automatizálható legyen. Takarítás, ipari méretű állattartás, karbantartás, élelmiszeripar, közlekedés és miegyéb.

2017. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!