Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegnap a tescoban az önkiszolg...

Fire1989 kérdése:

Tegnap a tescoban az önkiszolgáló pultnál fizettünk. Vagyis mégsem, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kártyás fizetés után barátnőm megkapta az sms-t a levonásáról, de a gép kiadott egy kis papírt, hogy kapcsolódási hiba a pénztárral, vagy hasonló, én közben belepakoltam a kosárba, a motitor csak töltött, valami sok p-s szöveg volt infós vagy banki szaknyelven. Mi meg azzal a kis papírral(Máskor is volt, hogy a sok szarakodás után eljöttem/jöttünk, de mindig ki lett fizetve kpval.) eljöttünk. 1,5 óra után hívott párom, hogy sztornózták a fizetés, ergo ingyen volt az az 5-10000 közötti bevásárlás. Én hagynám az egészet, de ő fél, hogy rendőrségi ügy lesz belőle. Meg egy hónapig nem megy oda.Valaki tesco-ban dolgozó tud segíteni, hogy mi ilyenkor ott a teendő? Van bent valami procedúra, történhet bármi ránk nézve?

2016. nov. 22. 06:43
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Azt nem értem, hog miért nem szóltatok az ott dolgozónak?

Szerintem vezetőtől/biztonságiőrtől függhet, nálunk biztos, hogy csak annyi történne, hogy a rendszerben bentmaradt vasarlasotokat kitörlik :D

2016. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Semmi vész! Azt majd az okosok elintézik, esetleg értesítenek róla. Az a fő, mi ment végbe a bankszámládon.
2016. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
46%
A Tesco miatt nem mennék vissza, de a pénztáros miatt igen, ugyanis levonjàk tőle a hiányzò összeget! Ezt biztos forrásbol tudom. Ez meg emberség kérdése.
2016. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
66%
Előző vagyok. Bocs benéztem. Önkiszolgálò...ne menjetek vissza. Megmondod nem figyelted és annyi. Ha gondjuk van akkor szoljanak.
2016. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Én visszamennék és kifizetném, megmutatnám a sztornót a Tescoban. Nemcsak a becsületesség miatt mondom, de kamerák vannak mindenhol, utólag is kiderülhet, hogy ti voltatok.
2016. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 szaszaa11 válasza:
41%
Ez nem a ti felelősségetek, hanem az ott álló munkatársé. Hiába önkiszolgáló, mindig van ott egy vagy két alkalmazott, aki segít használni a gépet, felügyel. Végülis tőle lehetséges, hogy levonják, nem tudom hogy működik a tesco bellülről, de rendőrségi ügy biztos nem lesz belőle, elég abszurd gondolat amúgy... :D
2016. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

ó dehogynem, simán lehet belőle rendőrségi ügy, de én is arra tippelek h tesznek rá magasról ...

oké kamerák stb, és sőt visszanézhetik ugye ha nagyon akarják, még be is azonosíthatnak ha nagyon akarják, de ha ez ott nem tűnt fel nekik semmi, akkor utólag ez így már sok macera lenne.

2016. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

50.001ft alatt nincs bűncselekmény...

Pénztártól való távozás után pedig nincs reklamáció...

Tesco-ban pedig kamera felvétel van rólatok ami bizonyítja, hogy nem "loptatok" hanem a pénztáros beleegyezésével távoztatok... ennyi..

2016. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

# 8 Atya ég ennyi hülyeséget összehordani egy válaszban..


1. Oké, hogy 50.000 forintig nem bűncselekmény jogilag, de szabálysértés. Gondolod hogy 45 ezer forintos bevásárlókocsival vidáman kisétálhatsz csak úgy mert nem bűncselekmény?


2. Mi az hogy péntártól való távozás után reklamáció nincs? Ne röhögtess már.. Egyrészt ez a kifejezés totál nem erre vonatkozik, másrészt a tesco-ban számlával pont hogy visszamehetsz reklamálni. Nem is értem mit akartál ezzel.. Tehát ha egy lapostévével átszaladok a pénztáron akkor már nem reklamálhat senki?


3. Szóval ha a kamera látja hogy molyolok valamit a gépen és utána dobbantok akkor minden rendben? Mi van ha egy lenullázott bankkártyával próbálok fizetni, amikor meg elutasítja akkor lépek. Akkor a tesco bekaphatja, mert a kamerán az látszik hogy én fizettem?

2016. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

"50.001ft alatt nincs bűncselekmény..."

Kérlek, másold be a Btk. azon paragrafusát, ami ezt leírja!

Régen tényleg volt olyan, hogy emlékeim szerint 10000 forintig csak szabálysértés, de ez pár éve el lett törölve. Akár egy szelet csoki ellopásából is lehet rendőrségi ügy.

Viszont jelen esetben nem történt bűncselekmény, de nem az összeg miatt, hanem mert nem követtetek el semmit, rendszerhiba történt. (A bűncselekmény feltétele - néhány nagyon speciális kivételtől eltekintve - a rá irányuló aktív cselekedet. Lopás nem valósulhat meg gondatlanságból.)


Én hasonló helyzetben felhívnám őket. Elmondanám, hogy bizony nem áll módomban mostanában személyesen odamenni, 99%, hogy találnak rá megoldást, hogy pl. átutalással kiegyenlítsd a számlát. Sőt, szerintem még hálásak is lesznek, hogy tisztességesek voltatok.

Az meg pusztán gerinc kérdése, hogy ezt meglépitek-e, vagy megkárosítjátok őket, amit mint írtak, lehet, hogy az alkalmazottól vonnák le.

2016. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!