Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti hogyan tervezitek...

Fiatalok! Ti hogyan tervezitek megteremteni az egzisztenciátokat, a jelenlegi eszelős albérletárak és magyarország borús jövőképe mellett?

Figyelt kérdés
Kevés lehetőség van. Mamahotelből dolgoztok több évig, vagy tanultok 28 éves korotokig, majd kimentek külföldre egy kis tőkével?
2017. jan. 29. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként ne egyedül bérelj lakást. Amikor én voltam fiatal és még nem volt ilyen áron az albérlet, akkor sem tudta kitermelni egy lakás bérleti díját az átlagos pályakezdő. Vagy ki tudta, de akkor másról lemondott, vagy szülői segítséggel élt.
2017. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
26 évesen van olyan fizetésem, hogy kényelmesen fenntartok egy II. kerületi albérletet, nem kell kompromisszumokat kötnöm. Teljesen pályakezdőként öcsémmel laktam, nem volt azzal semmi gond, azóta előléptettek kétszer, ami miatt 80%-kal nőtt összesen a fizetésem. Teperni kell az elején, hogy később ne legyenek filléres gondjai az embernek.
2017. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Protekcióval könnyű.
2017. jan. 30. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
A gyári melós apám meg az iskolatitkár anyám sok protekciót szerzett. Elsőgenerációs diplomás vagyok, egyetem alatt is melóból volt koleszdíjra. Sírni könnyű inkább.
2017. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
27 eves voltam, amikor vegeztem egyetemen. Fel evet dolgoztam Magyarorszagon, aztan elegem lett. Tavaly januarban hazajottem az Allamokba. Szuleim azota nem keresnek. Keptelenek megerteni, hogy attol, hogy ok disszidaltak, es 2001-be hazamentek, nekem attol meg nem lesz Magyarorszag a hazam, hanem az USA. Amugy az ok az, hogy keptelen voltam megszokni az orszagot, teljesen mas mint Amerika, egy nyomornegyed szinte, ahol lehetetlen megelni.
2017. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

sehogy! Lemondok a saját tulajdonú lakásról meg az ájfonról és a belvárosi életről.. máris nem kellenek milliók a megélhetéshez. Beköltözök egy 20nm2es patkánylyukba, ahol nincs napsütés.. minek is az? nappal melózom, este meg csak alszok, ahhoz elég a sötét is.


vagy gyűjtögetek otthon, aztán ha kitesznek, akkor veszek az összespórolt pénzemből egy kötelet és felakasztom magam az egyik villanyoszlopra... Bár nem biztos, hogy lesz elég pénzem kötélre...


pedig nem vagyok tanulatlan senkiházi. vakon gépele, megértetem magam angolul írásban és szóban is ha kell, több szakmával is rendelkezem.. mégis vicc fizetéseket kapok.. Pont ma kaptam meg.. azóta is könnyezik a szemem, hogy ennyi időt pazarlok el az életemből a semmire... teljesen feleslegesen!


jelentkeztem egy állásra, tróger munka, tróger fizetésért.. aztán odatolnak mellé egy papírt amin az áll, hogy "teljes anyagi felelősséget vállalok vétkességre való tekintet nélkül" .. megkérdeztem tőlük, hogy viccelnek e! biztos, hogy nem írom azt alá...

2017. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek a magyar munkaadók.
2017. jan. 31. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!