Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet Bankkártyával...

Hogyan lehet Bankkártyával fizetni online?

Figyelt kérdés
Pontosan mastercard kártyával. És mennyire biztonságos?

2017. jan. 31. 05:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Altalaban fizeteskor atiranyitanak egy biztonsagos fizetos oldalra, ezt onnan latod, hogy egy kis lakat megjelenik a bongeszo cimsoraban a weboldal url-je elott. Ha nincs lakat ne is foglalkozz vele tovabb! Akkor az oldal nem biztonsagos.

Nezd meg ezen ak kepen pl (ott alakat, es ok)

[link]

Ott meg kell adni a kartya tipust (ezt nem mindig) a kartya szamot, kartyara irt nevet, leharati idot, es a biztonsagi kodot.


Kb ennyi...azt tudom meg tanacsolni, hogy ha azutan hogy ellenorizte a tranzakciot es visszamon hogy sikertelen fizetes, nezd at hogy jol adtal-e meg mindent. Ha igen, ne probalkozz tobbet, inakbb valassz mas fizetesi modot. Es nezz ra a szamladra hogy tenyleg nem vontak / zaroltak-e az osszeget.

Nem nagyon szoktak amugy gondok lenni, de nem art az elovigyazatossag.

Es szerintem ne engedd azt sem egyik oldalnak sem, hogy megjegyezze a kartya adataid, ha ajanl ilyen opciot. Inkabb irde me minden vasarlashoz kezzel.

2017. jan. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a lejárati dátumot és a biztonsági kódot hol találom a kártyán? MEzeket is kéri és úgy irja hogy a kárty hátsó oldalán van, de ugye nekem ott nincs lejárati dátum, hanem az elő oldalán van. Legalábbis ha jól értelmezem a kártyámat...
2017. jan. 31. 07:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve a számlázási cím az ugye a lakcímem?
2017. jan. 31. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A lejárati dátum a kártya elején van, a kártyaszám alatt, olyasmit keress, mint 07/19 (ebben az esetben 2019 júliusban jár le). A biztonsági kód a kártya hátulján van, abban a csíkban, ahol alá kell írni. A számlázási cím pedig a te címed, igen. Ha nem vagy vállalkozó/nem tudod elszámoltatni, akkor lényegtelen, csak az eladónak fontos, mert ő mindenképp állít ki számlát (lesz a csomagban egy a4-es papír).
2017. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De ha én olyan dolgot vásárolok (programot) amit nem kell kipostázni mert letöltéssel lesz elérhető akkor is küldenek számlát?

Bocsánat hogy ennyit kérdezek, de sose csináltam még ilyen...

2017. jan. 31. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!