Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Disneynek miért nem érdeke...

A Disneynek miért nem érdeke a minél nagyobb profit?

Figyelt kérdés
Igazán kiadhatnának minél több Csillagok háborúja könyvet és sorozatot. Gyakorlatilag ∞ lehetőségük van azok után, hogy kibekkeltek rengeteg Csillagok háborúja történetet a Legends kategóriába.

2017. jan. 31. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert a könyvekben nincs pénz, csak a fanatikusok veszik meg. A filmben van lóvé, de azt nem szabad ész nélkül nyomtatni mert megunja a nép
2017. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Donald J. Trump ***** válasza:
46%

Érdeke a minél nagyobb profit, de hosszú távon. Ha rövid távon lőnék el az összes puskaporukat, akkor csakhamar ráunna a nép és több éves Star-Wars böjtölésre lenne szükség, mielőtt újra beveszi a gyomruk a sok csillagháborús szemetet.

Mondjuk én már így is unom a franchiset.

2017. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Így is adtak ki bőven könyveket.

[link]

2017. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
37%
A könyveket mindenki megveszi aki szereti a Sw-t.
2017. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

12:11: Nice. Én mérsékelt fanatikusnak mondhatom magam, de eddig még soha nem vettem Csillagok háborúja könyvet. Mindent könyvtárból kölcsönöztem. A filmet pedig én csak úgy tudnám megunni, ha kevés van belőle. A túl sok film tenne arról, hogy folyamatosan fennmaradjon az érdeklődésem a Csillagok háborúja filmek iránt.


12:20: Összes puskaport ellőni? Azt nehéz lenne, mivel ∞ sok mindenről lehetne írni. Több tízezer évnyi idősáv és jó néhány galaxis áll rendelkezésre, amit ki lehetne vesézni. A Csillagok háborúja pedig egyszerűen lehetetlen ráunni.


12:39: Bőven adnak ki könyvet, de nem eleget. Olyan témákat nem feszegetnek egyenlőre, amiket kitöröltek a kánonból és érdekelné a Csillagok háborúja rajongókat.

2017. febr. 1. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Lehetetlen ráunni - egy fanatikusnak. Egy átlag néző ráun elég hamar. Nem véletlenül tartottak jó 10+ év szünetet a trilógia második köre után.


Azt kéne megérteni, hogy te megnézed, a fanatikus rajongók megnézik, de az átlagot tök hidegen hagyja. És a pénzt az átlag hozza.


A filmgyártás ugyanis nem low budget, amihez folyamatos bázisközönség kell. Azok a sorozatok. Olcsón készülnek és elég, ha a rajongótábor nézi.

A hollywoodi szuperprodukciók hatalmas keretből készülnek. Ha van (tegyük fel hasamra ütök) 10 millió star wars rajongó és ők megnéznek a moziba az 10 millió jegy. Készítenek 10 részt, az utolsó 8-at már tuti csak jórészt ők nézik meg, az 80 millió jegy.

A Force Awakens-t ~ 250 millióan nézték meg.


Ezzel annyit akarok mondani, hogy egy jól hypolt, kiéheztetett közönség adott esetben 1 (!) filmen több pénzt hoz, mint 6-8 filmen. Ami értelem szerűen 6-8x annyi pénzből készül.


És ez a tendencia megfigyelhető pl. az 1-2-3 és az eredeti trilógia részeinél is. A Star Wars kasszasiker volt, a Birodalom visszavág visszaesés és Jedi visszatér langyosvíz. Míg az(új) első rész hatalmas érdeklődés volt (sokkal nagyobb, mint az eredeti első Star Wars), a 2. hatalmas bukta, és a 3. is messze elmaradt az első rész nézettségétől.


Az új trilógiánál ugyan ez figyelhető eddig meg. A Force Awakens minden idők 3. legnézettebb filmje lett, a Rogue one pedig erős volt, de már visszaesés.


Így működik a pszichológia. Sokkal jobban megéri ritkábban nagyot durrantani, mint sok-sok részt kiadni.

2017. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%
2020 ig minden évben lesz új film. Úgy tudom hogy 2017 ben 8. 2018 Han Soloról 2019 ben 9. 2020 ban talán Ahsoka Tanoról
2017. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2020 ig minden évben lesz új film. Úgy tudom hogy 2017 ben 8. 2018 Han Soloról 2019 ben 9. 2020 ban talán Ahsoka Tanoról. Remélem enyi film elég
2017. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A SW-hez nem igazán értek, de a Disney-nek érdeke profit, nézd meg, hány filmből készül második, harmadik, ezredik rész ahelyett, hogy új filmek, ötletek jönnének ki. A remake-ek (Hamupipőke, Szépség és a szörnyeteg) is főlega profit miatt készülnek. Ahogy az egyik válaszoló már megírta, sajnos a könyvben nincs akkora pénz, mint egy filmben, a sorozat is kisebb költségvetésű, és sokszor olyan is. Érdemes jó példának megtekinteni, milyen minőségű animációk kerülnek ki a Disney Channel-re, például az új KacsaMesék. A könyvekkel kapcsolatban meg az a nagy büdös helyzet, hogy könyvet sokkal kevesebb ember vesz, mint amennyi moziba megy vagy DVD-t vásárol.

Azt viszont nem tudom, hogy mennyire van bevétele a vidámparkból (Disney Land), mert ha például létrehoznának egy Star Wars tematikájú parkot, ez erősen megdobná a bevételüket.

2017. márc. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!