Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügy, számvitelhez lenne...

Pénzügy, számvitelhez lenne néhány kérdésem, nem muszáj mindet megválaszolni. (? )

Figyelt kérdés

1.Miért van a pénzügy-számvitel egybe? Számvitellel könyvelő lehetek, pénzüggyel meg több lehetőség van állítólag.

2.De pontosan mi lehetek pénzüggyel?

3.Miért mondják, hogy könyvelőnek lenni borzalmas?

4. Kontroller és a könyvelő között mi a különbség?

5.Mit csinál egy pénzügyi menedzser?

6.Magyar állásirdetőn Budapestet nézve miért van több angol munka, mint magyar?(pénzügyi területen)



2017. febr. 6. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért mondják, hogy könyvelőnek lenni borzalmas?


Akik ezt mondják, azért mentek annak, mert itt nyitották ki a könyvet...


Én minden percét imádom.

2017. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6. Azért, mert Budapesten sok multi, SSC keres gazdasági szakon végzetteket, és ezekre a helyekre általában elengedhetetlen az angol nyelvtudás a munkavégzéshez (plusz német, spanyol, francia, holland, stb.)
2017. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a kéz! További válaszokat is várom!!
2017. febr. 6. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert sem a számvitel, sem a pénzügy nem lenne önmagában elég BA képzésnek, és nem is mondhatja magát gazdasági szakembernek, aki csak az egyikben járatos.


A számvitelnek két területe van: pénzügyi és vezetői.

Amikor az emberek számvitelről beszélnek, akkor a pénzügyi számvitelre gondolnak. Ebbe tartozik a könyvvezetés, mérlegkészítés, eredménykimutatás összeállítása stb. a számviteli törvény alapelvei/előírásai alapján. Ez a piac számára készül.

A vezetői számvitelben nem érvényesülnek ezek az alapelvek, mert ez a vállalat/vezetőség számára szolgáltat információt, hogy segítse azt a döntéshozatalban, erre épül a kontrolling, ami lényegében annyi, hogy elemzed a vállalat teljesítményét, megtalálod a legköltséghatékonyabb megoldásokat stb.


A pénzügy területeit én személy szerint így határolnám el: adózás, közpénzügyek, vállalati pénzügyek, pénzügyrendszertan, banktan. Természetesen van átfedés ezek között, valamint többnyire számviteli információk alapján dolgozol itt is, azonban ezek inkább elméletiek és egy látásmódot próbálnak adni, mintsem gyakorlatban közvetlenül alkalmazható tudást (kivéve adózás).

2017. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Az előttem levő kommentáló jól leírta, röviden : Aki jó pénzügyes, az jó számviteles is, illetve fordítva.

2. Pénzügyesként következő témákban lehetsz például jártas: Projektek finanszírozása, költségek meghatározása, befektetések/tőzsdepiac elemzése, értékelése. Vagyis dolgozhatsz versenyszférában (bankok, multik, brókercégek stb), de mondjuk akár állami szférában is.

3. Könyvelőnek lenni talán azért borzalmas, mert egy olyan munkáról van szó, ahol nem nagyon hibázhatsz. Szigorú ráadásul állandóan változó könyvelési szabályok vannak. Emelett sokaknak unalmas is lehet egész nap adatokat rögzíteni, számolgatni.

4. A kontroller tulajdonképpen egy vállalat gazdasági tanácsadója, aki jelzi a problémákat és azok okát a vezetőség felé. Feladata összetett: kialakítja és működteti a vállalat tervezési struktúráját és beszámoló rendszerét, ennek során készíti el a különböző elemzéseket. Fontos, hogy a kontroller be tudja tartani a határidőket, és minden feladatával időben elkészüljön. (Forrás: felvi.hu)

5.Ő felel egy cég pénzügyeiért

6. TALÁN azért, mert a legnagyobb cégek külföldi tulajdonban vannak és amúgy is a versenyképességhez manapság alap az angol mindenhol.


Remélem segítettem, röviden ennyi.

Ha ilyen szakmában szeretnél dolgozni minél előbb, akkor ajánlom a mérlegképes számvitel tanfolyamot egy általános felsőfokú- plusz közép szaknyelvvizsgát angolból.

2017. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!