Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én fizetetlen szabadságon...

Gergoo111 kérdése:

Ha én fizetetlen szabadságon vagyok egészségügyi gondok miatt, és nem rég intézett támogatást a cégem (fiatal fog. Támogatás 600. 000 ft) Most fel szeretnének mondani nekem, akkor meg kapják a támogatást?

Figyelt kérdés
Sajnos képtelen vagyok dolgozni az egészség ügyi problémáim miatt , és felmondanak nekem, így meg kapják a támogatást amit kb 1 hónapja igényeltek utánam ?

2017. febr. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi gondok miatt miért fizetésnélküli szabadságon vagy, és miért nem táppénzen?
2017. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy a támogatás feltételei között szerepelt olyan tétel, hogy vállalják a foglalkoztatásodat x hónapig/évig. Ill. ilyen esetben leginkább a havi bérjegyzéket is be kell küldeni, hogy valóban a te béred, a te részedre került kifizetésre... tehát ez nem úgy megy, ahogyan te azt gondolod.


Egyébként valóban, táppénzen kellene lenned, és nem fizetés nélküli szabin. Illetve nem is lehetsz azon. Ha bármi oknál nem jelensz meg a munkahelyeden, igazolatlan távollét.


Ha beteg vagy, de nem viszel orvosi igazolást, táppénzes papírt, akkor is igazolatlanul vagy távol. Ne csodálkozz, hogy fel akarnak/fognak mondani neked.

2017. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1, mondjuk mert lejárt a tp-jogosultsága?
2017. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem, nem fogják megkapni a támogatást - sőt, egy csomó papírmunkát hiába végeztek el.


3-as, azt írja a kérdező:

"így meg kapják a támogatást amit kb 1 hónapja igényeltek utánam.."

Tehát a kérdező kb. 1 hónapja dolgozik, abból, még ha másnap megy is el "betegállományba", akkor is 15 napig a munkahely fizeti és nem táppénz, hanem betegszabadság - a táppénz csak ezután következik, következne...

De ezek szerint a kérdező nem ment orvoshoz valamiért...

Kérdező, nem tudom, mi a problémád, de jól kitoltál a céggel.

2017. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha egy hónapja dolgozik, kimerítette a 15 munkanap betszabit, és nem jogosult tp-re, mert nincs a keresőképtelenség első napját megelőzően folyamatos jogviszonya, akkor ennyi. Ez simán belefér az 1 hónapba és nem igazolja, hogy a kérdező nem ment orvoshoz...

Kérdező, eü alkalmatlanságot igazol a fogl eü orvos, és akkor nem lesz gondjuk, ha már kaptak támogatást (mondjuk ezek utólagos bértámogatások, ha nem fizetnek neked, ők se kapják meg)

2017. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , emberségből vagyok / voltam fizetetlen szabin egy kisebb cég, gondoltam ne fizessenek ha nem dolgozom .
2017. febr. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!