Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak pénzügyi tanácsadással foglalkozó, piramisjáték jellegű cégekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Pár napja keresett meg egyik ismerősöm, hogyha érdekelne pénzügyi tanácsadással foglalkozó munkalehetőség, hozhat új embereket, felhív szívesen és elmondja miről lenne szó.


Már az gyanús volt nekem, hogy sem az ismerősöm, sem pedig az egyik vezetője telefonon nem említette a cég nevét. A vezető nevét, a cég foglalkozási körét és helyét felhasználva (Újpest) rákerestem és megtaláltam a céget. Szeretem tudni előzetesen, hogy pontosan milyen a cég, milyen vélemények vannak róla, cégjegyzékben milyen adatokat lehet olvasni és milyen a hírneve.


Előző kérdésemet letörölték, így nem említhetem meg ennek a helynek a nevét. Rengeteg negatívat olvastam és elenyésző pozitívat, pedig nem 1-2 oldalt látogattam meg.


Ismerősöm nemrégiben került hozzájuk és szeretném felvilágosítani a neki el nem mondott hátulütőkről, mert úgy érzem nem igen lát bele ebbe, ahogyan valószínűleg sok fiatal sem. Viszont az is tény, hogy sosem dolgoztam hasonló helyen, én is csak az alapján tudok véleményt alkotni, amiket utánanézés során szereztem.


Pár információ, amiket megtudtam erről a helyről.

Az állítólagos fentebb lépési lehetőség nemcsak azon múlik, hogy mennyit dolgozol, mennyire értesz a munkádhoz és milyen színvonalon. Először is több embert kell beszervezned, és nekik el kell jutniuk egy bizonyos szintig ahhoz, hogy tovább tudj lépni.

Az állítólagos jutalékodat se kapod meg, mert a vezetőid részesülnek belőle első körben, majd a maradékot megkapod te.

Amennyiben egy ügyfél felbontja a szerződést, vagy megszűnik és nem köt újat, az elesett bevétel miatt utólagosan a munkavállaló fizetéséből vonódik le a nem pár tízezer forintos összeg.

A PSZÁF és esetleges egyéb vizsgák összegét (tanfolyam + vizsgadíj 30 ezer Ft + pótvizsga 15 ezer Ft, amennyiben szükséges) te fizeted ki magadnak, a visszaigénylés lehetőségét persze elhallgatják.

Az ott dolgozók java nem az adott területen tanult, és elég egy érettségi is ahhoz, hogy itt dolgozhass. Na most aki nem érti mit mond, az csak ledarálja a betanult szöveget és itt ki is merült a dolog. Nyilván így is sikeres a cég, hiszen sok éve működik, de mégis mennyire tudnának hitelesen felvázolni egy képet az ügyfeleknek, ha azt se értik mi az a kamatláb, biztosítás és milyen összegek hogyan alakulnak.

Az ügyfélkörödet kezdetben a rokonaid, ismerőseid, barátaid által kell kiépíteni, azaz nekik kell megpróbálni eladni azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amiket a partnercégek nyújtanak. Az, hogy ezek mennyire jó vagy rossz befektetések, azzal nem mindenki foglalkozik.


Természetesen sorolhatnám a többi negatívat is, de úgy gondolom ez is épp elég.


Szeretnék több információt kapni olyanoktól, akik dolgoztak vagy jelenleg is ilyen cégnél dolgoznak. Érdekelne, hogy Ti hogyan látjátok ezek működését, hiszen kívülállóként nehezebb megítélni, mintha ebben dolgoznék.



2017. febr. 7. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ja, a 3 betűs O** mi?

Valamiért ha csak megemlíted azt a troger bagazst a gyikon azonnal törölnek mindent. Bezzeg balazska amokfuthat már 1,5 éve, az nem gond.


Amugy felejtős, kabaré az egész bagázs.

2017. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két ilyet ismertem . Dgyiknek sincs sajat termeke csak közvetít, de mivel a jutalekokat is be kell építeni az árba mindent joval magasabban, mint ha pl. egy bef alaphoz kozvetlen tetted volna be a penzed. Ismerős unit linked biztosítást kötött az egyiknél mert hát a kolléga titkarnoje milyen jó lehetoseget mindott neki havi 100as díjra. Majd hozta bőszen mutogatni hogy 2 év után 75.000 ft-ot kamatozott a tőzsdén megforgatott pénze. Akkor magyaráztam el neki mit jelent a visszavásárlási érték ....

A ceg azota a 3 magyar tulaj ellentétes nezetzei miatt két reszre szakadt és már csak az egyik folytatja ezt mlmben.


Másikhoz magam jelentkeztem info stat és gazdasági tervező okjm alatt gyakorlat celjabol , persze fel is vettek ez az a bizonyos kék 3 betűs volt. Mar az elso nap autok meg yachtok lehetosegeivel prezentáltak es ajanlani kellett boldog-boldogtalannak. A prezi után másnap már menekültem . Épp most az egyik volt főiskolai evfolyamtarsam van náluk másodállásban, biosz tanárként.


ja es plusz egy.. azt meg az az ismerősöm csinálta akiknek folyamatosan pénzügyi gondjai voltak.Ahogy mondod ezek a rendszerek tele vannak képzettség nélküliekkel, - de ha megnézed pl. a biztosítósok sem jobbak - sok estben részvényalapok múltbeli teljesítményeire mutogatnak hivatkozásként, de két gazdasági összefüggést nem tudnak elmondani és gyakorlatilag csak jutalek vadászatból élnek adott esetben ezt bővítik többszintű jutalékká hogy vonzóbb legyen a dolog .


Sajnos már a kapcsolata es családja is ráment az élettársával, mivel valóban mindent magának kellett finanszirozni és kétkezi munkánál többre tartotta magát így ezt választotta . Az albérletekbe meg halmozták a díj nem fizetéseket és költöztek félévente.


A cég amerikai igazgatóságának tagja olyan személy, aki neve összefüggésbe hozható a 2008-as cdo-k és cds-ek megalkotásával és védelmével, az akkori globális piramisjáték működtetésével kapcsolatban. Egy csődbe jutott jelentős jelzálog hitelező cég igazgatósági tagja volt a bedőlés idején, de szerepet töltött be a kormány gazdasági tanácsadó testületében is, mindemellett egyetemi dékán egyidőben 😀.

2017. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pontosan, arról a bizonyos három betűs cégről van szó.


Jelenleg 2 hónap után ismerősöm ott tart, hogy még szerződése sincsen (ergo nyilvánvalóan fizetést sem kap az ott töltött fölösleges időért). Jövőhéten teszi le a PSZÁF vizsgáját, ami valóban 30 ezer Ft-ba került, így 2 hónap munka után még ő van mínuszban.


Felvilágosítottam, hogy érdemes utána nézni mindig az adott cégeknek, mert mondani én is tudok akármit, bizonyíték nincs rá, hogy igaz-e vagy sem. Elküldtem neki nem egy fórumot és cikket, amiknek ha a fele igaz, már akkor is eléggé sántít a dolog.


Ennek ellenére még mindig úgy gondolja, hogy megcsinálja a vizsgát (amit állítása szerint fel tud bármikor használni, hiszen nincsen lejárata), aztán a kapott szerződést majd részletesen elolvassa és átgondolja hogyan tovább.


Szerettem volna neki a különböző tapasztalatokat is megmutatni, amiket ide írtatok/írtok, hogy ne az legyen a mentség, hogy "az interneten bármi olvasható".


Továbbá azt se szerettem volna, ha a családtagjait és barátait is belevonja ebbe, akár, mint ügyfél, akár, mint leendő munkatárs.


Sajnos ennél többet én nem tehetek érte, remélem rájön ő is arra, hogy ezeknek a nem fix jövedelmet adó cégeknek több a kockázata, mint a pozitívuma..

2017. febr. 8. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet ha nem este fél 11 lenne, akkor többet írnék.

Az előttem hozzászóló már eléggé jól összefoglalta szakmailag, így most csak annyit tennék hozzá, hogy azért az elmond valamit, hogy frissen érettségizett (vagy még fiatalabb) szerencsétlenek magyarázzák az 50x éves fasziknak, hogy mibe fektessék pénzüket.... és ezek a gyerekek teszik ki az állomány 95%-át (ránézésre)


Sorolhatnánk a piramisrendszer negatívumait, az világos, hogy akkor lenne értelme ha sok a beszervezhető ismerősöd, de a sok ismerőst meg pont ezzel taszítod el magadtól.

Egy normális korrekt felnőtt ember nem foglalkozik ilyennel, ez max. gimis diákoknak jó egy kis kommunikációs gyakorlatnak...

21/F másodéves BsC pénzügy hallgató.

2017. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amiket leírtak az részben igaz, de nem teljesen fedik a vlóságot, ezért leírom a saját tapasztalataimat. Ennél a cégnél valóban nagyon fiatalok dolgoznak minimális követelménnyel. Különböző vezetőségek vannak és leginkább ez határozza meg az ember munkavégzésének minőségét. Sokan arra hajtanak, hogy az újonnan érkező emberek kapcsolatait felhasználva őrült módon adnak el termékeket. Viszont vannak olyan vezetőségek is, akik nem kevés munkát beleölnek és tényleg minőségi szakembert szeretnének képezni. (Sajna ebből van kevesebb)A könnyű meggazdagodás sok embernek elveszi az eszét, ami belekergeti a profithajkurászásba. Mivel itt mindenki maga dolgozik, EV vagy céges formában, ezért szerintem nem lehet általánosítani. Értsd úgy, hogy ha te becsületes vagy és úgy szeretnél dolgozni, akkor senki nem mondja, hogy ne úgy csináld. Mivel a cég piacvezető, ezért azt nem lehet vitatni, hogy a termékei jók, de egy termék hiába jó, ha nem illik az adott ember pénzügyi életébe. A jutalék minden pénzügyi termékbe be van építve, mindegy, hogy hol köti az ember, emiatt nem lesz drágább egy szerződés. Kicsit hosszúra nyúlt az írásom. Ha van további kérdés, akkor nyugodtan írjatok, akár privátban is.

2018. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!