Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell hogy bejelen...

Mennyi ideig kell hogy bejelentett munkaviszonyom legyen, hogy utána járhasson a munkanélküli?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy 1 hónap után megszűnt a munkám, de 22 éves vagyok és ez volt az első bejelentett munkaviszonyom. Mennyi idő után jár a munkanélkülitől, vagy az örkormányzattól a segély?
2010. máj. 8. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy év bejelentett munkaviszonynak kell lennie ahhoz, hogy kapj álláskeresési támogatást.

200 bejegyzett munkanapnak (bejelentve, vagy a régi rendszeres kiskönyvben)kell lennie ahhoz, hogy kapj álláskeresési segélyt (a kettő összevonható, vagyis ha volt 1 hónap az az 20 ledolgozott bejelentett munkanapod, és mellette van még regisztrációs vagy régi kiskönyves bejegyzésed 120 napról)

23. életéved be kell töltened ahhoz, hogy kapj az önkormányzattól segélyt, az az rendelkezésre álló támogatást (RÁT) ahhoz csupán az kell, hogy a havi jövedelmed ne haladja meg a mindenkori minimálbér összegét, nem számít a Kiskönyves munka, mert elméletben az nem haladja meg ezt az összeget, viszont nem lehet rokkant nyugdíjad és egyéb jövedelemmel járó bevételed (GYED, GYES, stb) valamint munkaügyi központ által regisztrálva legyél tartósan (ha jól tudom egy év a minimum vagy ha kimerítetted teljesen a munkaügyi által kapható összegeket)

2010. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hozzáteszem, hogy ha megvan a 200 munkanapod akkor is csak 3 hónapig kapsz segélyt és kb 23-4 ezer ft-ot. Szóval nagy összegre ne számíts, a RÁT havi 28 eze ft, addig míg nincs bejelentett munkaviszonyod, vagy két évig (utána felülbírálják, hogy jogosult vagy e rá)


előző voltam

2010. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, de ha a munkanélküli adja ezt 3 hónapig, akkor utána az önkormányzattól addig kapom,amig nem találok munkát... Akár 2-3 évi is. De magyarul, ha nem vagyok alapból 23 éves, akkor ezt nem kaphatom igaz?
2010. máj. 8. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a 23 év egy nagyon nagy hülyeség. Nem kell betöltened hozzá, hogy megkapd a RÁTot. Kedves válaszoló, ha nem tudsz értelmesen írni, akkor ne is írj. Tehát minimum 200napodnak kell lennie ahhoz, hogy kapj a munkaügytől valamit. Ha ezt kimerítetted, akkor mehetsz az önkormányzathoz. Ha nincs 200 nap, akkor egy évig kell együttműködni a munkaüggyel és ezután mehetsz RÁTra. Első válaszoló mielőtt leszólnál, én már 19 évesen RÁTon voltam. Ennyit a 23évedről...
2010. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényegen nem változtat, akkor is csak egy év múlva fog kapni az önkormányzattól pénzt, mert nem egy éve munkanélküli.És mivel jelenleg 22 éves gyanús hogy 23 éves lesz mire kap. Nem kell rögtön leharapni a fejem, én így tudtam
2010. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ideges voltam, úgy ültem a gép elé. Nem le akartam harapni a fejed(bár visszaolvasva a választ nekem is úgy tűnik). Bocsi. Csak már Önkormányzatnál dolgozom, így tudom, hogy tényleg nem kell betölteni a 23at. De igazad van, így is úgy is annyi lesz, mire megkapja... Még egyszer bocsi!
2010. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok mind a ketten:)

Köszönöm a válaszokat...

Akkor igazából most semmiféle "támogatást" nem kaphatnék? Ténylegesen semmit? Mármint valami mást... Mert keresem a melót, de eddig semmi... Addig meg jó lenne valami. Továbbtanulásra sem jár?

2010. máj. 9. 10:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem most tényleg nem kaphatnál semmit. A továbbtanulást meg nem értem. Mert ha regisztrálva vagy a munkaügyön, akkor nem folytathatsz tanulmányokat nappali tagozaton. A levelezőért (ezt meg én nem tudom pontosan) szerintem meg nem is lehet!
2010. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

El van felejtve...


Amit tehetsz az max annyi, hogy elkezdesz valami tanfolyamot munkaügyön keresztül. Menj be hátha tudnak segíteni és hátha érdekel valami, amit szívesen megcsinálnál. Ők állják az egészet, asszem a leghosszabb ilyen tanfolyam az talán 9 hónap (megjegyzem, nem biztos) Ez alatt az idő alatt viszont kapsz minimálbért, ami jelenleg netto 63ezer körül van. több mint a semmi, meg lesz még egy papír a kezedben, amivel lehet később tudsz kezdeni valamit.

2010. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!