Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pay palos csalás? Aki tud...

Csigakislany kérdése:

Pay palos csalás? Aki tud segitsen!

Figyelt kérdés
Történt h hirdetek egy elektromos biciklit. Jelentkezett egy pasi aki újzélandon lakik és megvenné a bicajt. Ő elutalta a vételárat pay palon plusz még a vámot illetve a szállitási költséget. De ezt addig nem kapom meg mig a western unionhoz nem megyek be és elutalon a szállitási költséget plusz a vámot. Ez nekem gyanús. Sokat olvastam a neten h igy csalnak ki pénzt. DE! A pay pal meg fenyeget h megszegem a policity-t mivel ne mfizetem be a kért összeget. Ja és szállitócégnek kellene fizetnem, akik majd eljönnek a termékért és elszállitják. (Hill's Logisztik) A cég valós.... A tag aki a bicót megvennék Paul Ryhs (Charly Chaplint is igy hivták) Na ez már fura. De nem is neki kellen utalnom hanem a cégnek. Lehet ez egy hamis pay pal? Hogyan ismerem fel ? Eléf sokat leveleztem a pay pal-al azok szoktak ennyiszer levelezni? Mi a valódi e.mail cimük? Remélem valaki tud segiteni. Ja és milyen bajom lehet ha nem fizettek?

#külföld #Western Union #pay pal. csalás
2017. febr. 13. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sok ilyen történet volt már. Csalás. Hagy a fenébe. Ha valóban paypalon utalt volna, akkor az a te paypal fiókodba érkezne.
2017. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Klasszikus "nigériai csalás". Ilyen nincs, hogy a Paypal függőben tartana egy utalást, amíg te nem fizetsz valakinek. Ha ott pénzt küldenek neked, az másodperceken belül a számládon van és kész.

Ezek a csalók amúgy arról ismeretesek, hogy elég korrekt, valódinak tűnő emaileket tudnak hamisítaniés igen makacsak, nehezen szállnak le rólad. Egy valódi Paypal levélben mindig a neveden szólítanak meg (sose dear Customer, vagy hasonló) és a küldő emailjének a vége mindig paypal.com.

És gondolkozz már, magában elég fura, hogy valaki Új Zélandra küldetne magának Magyarországról egy elektromos biciklit, maga a szállítási költség drágább, mint a termék.

2017. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Cégek nem is használhatják a Western Uniont csak magánszemélyek. Ne utalj semmit mert azt a pénzt soha többé nem látod utána. Akivel levelezel az meg maga a csaló, nem a Paypal.
2017. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Paypal-nak semmi köze a Western Union-hoz. Ha Paypal-on fizetnek neked, azt a Paypal számlán fogod látni. Olyan lehet, hogy ha friss Paypal tag vagy, akkor 30 napig nem tudsz hozzáférni a pénzhez és ugye ez idő alatt el kell küldened a megvásárolt árut a vevőnek, a pénz pedig 30 nap után felszabadul, ha a vevő nem reklamál.

De olyan nincs, hogy elutalnak neked egy vételárat és még te fizess! Ez tuti, hogy csalás!

2017. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez csalás, semmi kétség. Sajnos egyre több ilyen van. :(
2017. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azėrt nem ėrtettem mert nem is neki kell küldenem a pėnzt hanem egy valódi szállitó cėgnek. Legalábbis a hónlapjuk alapján valódinak tünik. Akik majd jönnek a bicajėrt. De akkor miėrt fenyeget a pay pal? Nem akarok fizetni nimcs is 1000 dollárom. De már fėlve nyitom meg az emaileket. Hogyan rázzam le? Elmondtam számtalanszor neki h nincs pėnzem ės ha annyira akarja akkor fizesse ő a szállitást. Vagy küldjön pėnzt amiből kifizetem. 😊 persze ő erre nem ėr rá mert dolgozik.
2017. febr. 14. 06:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Most akkor Paypal-on kaptál tőle pénzt, vagy sem? Ha nem, akkor semmilyen alapja nincs, hogy pattogjon, nyugodtan ignoráld az emailjeit.
2017. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szállító cég valószínű létezik, viszont a Western Union-nal nem nekik, hanem a csalónak fizetnél. Töröld az emaileket olvasatlanul, vagy jelöld spam-nek, előbb-utóbb leszállnak rólad (bár csak nehezen), de ha még válaszolgatsz is nekik, akkor csak annál inkább próbálkoznak.
2017. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Hello!! Mindenkinek szól!!!

3-4 hete történt velem , SMS érkezett ami a szám helyet 3db nagy betű szerepelt. Mar ez fura volt, az SMS angol volt e-mailt adót meg nekem, nem hívőt peddig kertem de nem volt szám.

Megveszi tőlem amit akarok de 250€ utaljak WESTERN UNION al egy futár cégnek akik alszalitjak hozza, ezt ő írta.

Utánna .... jot egy PAYPAL LOGÓVAL ELATOTT E-MAIL HOGY ELINDULT A PÉNZ A KARTYAMRA 850€ 2-3 nap és föl is vehetem , 24 iram van a 250€ feladására, hat nem tettem meg, hívtam a paypalt , ingyenes számuk....1800948510 sok ilyen csalás történt.

A Facebook is írta :(

A telefon után ill a PAYPAL e-mail után megszűnt minden, azóta semmi.

Figyelj !!!! 1/ baj nem lehet belőle mert nálad van az eladót ...?....dolog,

2/ a PayPal és a western unión nincs kapcsolatban, sem velük sem pedig ügynök, vagy futár céggel.

Ha kérdésed van írj ide, DE NE KÜLDJÉTEK PEZT, ez lehuzas, kamu az egész!!!

2017. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Van egy bicikli sztori a fecen is 2012ben történt szó régen tart ez a lehuzas, hasonló mint a tied :(
2017. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!