Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A német amazonon nézelődtem...

A német amazonon nézelődtem és találtam néhány kedvező ajánlatot, viszont ezek új eladóktól vannak. És semmi tapasztalatom nincs még itt. Mennyire megbízható ez az oldal? Szoktak átverések lenni? Garancia, vagy elállás hogy működik?

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik legmegbízhatóbb oldal, németeknél nagyon népszerű. Viszont sok eladó van köztük, aki nem szállít Magyarországra, ezért mindig nézd meg a szállítási feltételeket.

A 14 napos elállási jog náluk is működik, ez EU-s szabály, viszont a terméket ebben az esetben neked kell visszaküldeni. Garanciális javítás, csere esetén tudom, hogy Németország, Ausztria területén futár hozza, viszi a terméket, viszont lehet, hogy egyéb országokban ez a szolgáltatás nem elérhető.

2017. márc. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valoban az egyik legjobb oldal, bar en nem hasznalom, en nem szeretem, inkabb ebay-ezek. az elallasra altalaban 14 napot szoktak adni. en most pl jelmezt vettem a gyereknek farsangra, de rossz meretet kertem. visszakuldtem, visszafizettek.
2017. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az új eladók, akik jó áron kínálnak dolgokat, azok át szokták-e verni az embert? Mert ugye rendszeresen előfordul pár új eladó és nekem úgy tűnik, hogy ezek lehet azt csinálják, hogy kiraknak akciós áron X terméket, ezeket vagy nem küldik el, vagy visszaadott/hibás termékeket küldenek a rendelőknek, majd lelépnek a pénzzel és új névvel regisztrálnak új számlát.
2017. márc. 2. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyent Amazonnal kapcsolatban még nem hallottam, hogy a pénzzel leléptek volna. Elég komoly vásárlói védelem van, szinte már az eladóknak sokkal rizikósabb, olvasgasd itt a tapasztalatokat:


[link]


Az előfordulhat, hogy valaki visszaküld egy terméket (nem feltétlen azért, mert hibás) és azt megpróbálják újra eladni, akkor viszont oda van írva, hogy használt.

2017. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár nem teljesen, de enyhült a gyanakvásom. Ezek szerint még ha indoklás nélkül is küldök vissza valamit, akkor is visszakaphatom a pénzt, mint itthon, vagy indoklással esetleg egy másik terméket.

2017. márc. 3. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!