Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Ebay miért nem küld terméke...

Az Ebay miért nem küld termékeket ezekbe az országokba?

Figyelt kérdés

Némelyik érthető persze, pl Afganisztán, na de Olaszorsazág, Horváto, Németo stb,?? ezekbe miért nem?


Excludes: Alaska/Hawaii, Africa, American Samoa, Cook Islands, Fiji, French Polynesia, Guam, Kiribati, Marshall Islands, Micronesia, Nauru, New Caledonia, Niue, Palau, Papua New Guinea, Solomon Islands, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wallis and Futuna, Western Samoa, Austria, Bosnia and Herzegovina, Germany, Italy, Switzerland, Vatican City State, Anguilla, Antigua and Barbuda, Bahamas, Barbados, Belize, British Virgin Islands, Cayman Islands, Dominica, Dominican Republic, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Haiti, Honduras, Martinique, Montserrat, Netherlands Antilles, Saint Kitts-Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos Islands, Virgin Islands (U.S.), Hong Kong, Macau, Taiwan, Falkland Islands (Islas Malvinas), French Guiana, Guyana, Bermuda, Greenland, Saint Pierre and Miquelon, Iraq, Afghanistan, China



2017. márc. 10. 12:10
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:
92%
Az eBay egy piactér, nem webáruház. Bizonyos eladók küldenek, mások pedig nem. Általában a körültekintő vám és tiltott áruk listája szokott akadályozó tényező lenni - az olaszokról pl. köztudott, hogy igyekeznek a legtöbb kínai vackot az országukon kívűl tartani, így erős szabályozás van ruházati cikkek importjára (cserébe Európában szinte már csak nekik van hazai textiliparuk).
2017. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

"cserébe Európában szinte már csak nekik van hazai textiliparuk"


Meg a spanyoloknak is :-)

2017. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Donald J. Trump ***** válasza:
79%

#2: Inkább a románokat mondtam volna, de az olaszok után mindenki más annyira elhanyagolható részesedésű, hogy nem oszt-nem szoroz: [link]

Ezeket védő-vámoknak is fel lehet fogni - azért nem engednek be bizonyos külföldi árukat, hogy ne nyomja el a hazait.

2017. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kösz, 1, 3-as :-)
2017. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez tényleg így lenne? de igazából a kiskanait mi a frászért érdekli, hogy mennyi vámot fizet a kliens? én ezt nem értem az egészben. és nem textil, itt speciel 4-6 ezres elektronikai cikkekre írta több eladó.
2017. márc. 10. 16:07
 6/7 Donald J. Trump ***** válasza:

Ezt a vámot nem pénzként fizetik meg, hanem behozatali korlát van rá. Jöhet egy évben mondjuk 200 tonna kínai ruha és annyi - ezt a kvótát nyílván előre el is adják a nagykereknek. Vagyis az lesz a vám bevétele, hogy a hazai ipar nem veszít profitot a külföldivel szemben - a pontos értékhatárokat nem ismerem, de ha e miatt a szigorúbb vámeljárás miatt felkerülnek egy listára, utána máshol is szerepelhetnek.

Vagy ha pl. az eladó az elektronikai kütyükön kívűl mást is árul, akkor lesz egy közös listája, ahova nem postáz és nem fog minden egyes feltöltött terméhez külön kivlételi listát szerkeszteni. Illetve Olaszországot ha jól tudom a nem túl hatékony postai- és csomagküldő szolgálatok miatt is szokták tiltani, hogy az eladónak ne kelljen visszautalni az árat eltűnő küldemény esetén. Pár éve nagyon sok eltűnő csomag volt arrafelé - nem tudom, hogy most hogy állnak ezzel, de a Magyar Posta hozzájuk képest XXII. századi megbízhatóságú üzleti partner.

2017. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
komolyan? ennyire vacak az olasz posta? ezt nem tudtam
2017. márc. 11. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!