Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez így mennyire törvényes?...

Ez így mennyire törvényes? Mit lehet tenni? Ha nem tetszik, mondjon fel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez így mennyire törvényes.Barátom heti 6 napot dolgozik,a vasárnap pihenő.Minden nap hajnalban kel, 10 órákat dolgozik,és mivel vidékre jár, ezért a vezetés is oda-vissza két óra plusz a meló (építőipar).Ma közölték velük,hogy jövő héttől hosszabbítják,reggel fél 7től este fél 7ig lesznek vidéken,és még utána haza.Úgy tudom,8 órás szerződése van,de elég sok szabálytalanság van a cégnél.Sokat keres ugyan,de semmi ideje nincs,ez úgy gondolom,már-már embertelen,nagyon leterhelő.Csak sajnos olyanok,mint a birkák,senki nem mer szólni a főnöknek,értelme nincs a plusz óráknak,mert nem hatékonyabbak,sőt,olyan fáradt,hogy már azt se tudja sokszor merre van arccal. Ezt én nem bírnám,de nem tudom,mit lehet tenni,azon kívül,hogy ha nem tetszik neki,felmond. Nincs sok lehetősége sajnos,gyárban is dolgozott,ott meg minimálbért keresett kb.
2017. márc. 10. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:
92%

"Ez így mennyire törvényes?"

Semennyire.


Mit tehet?

1./ Panaszt tehet a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Ők kivizsgálják az ügyet, és adott esetben bírságolják a céget, hogy legközelebb ne legyen kedve törvényt szegni.


2./ Keres másik helyet és elmegy oda dolgozni.


3./ Jelzi a munkáltatónak, hogy ez így nem oké, szíveskedjék a jogszabálynak megfelelően foglalkoztatni. Ha nincs változás, akkor joga van azonnali hatállyal felmondani a munkaviszonyát a jelzését követő 15 napon belül.

Ha ilyenben gondolkodik, akkor a jelzést jobb írásban is megtenni és átvetetni a munkáltatóval. Ez jól jöhet egy jogvita esetére.

Ennél a variánál jár a végkielégítés (ha egyébként is járna rendes felmondás esetén), és a felmondási időre járó bérezés is.


Tudom, hogy az utolsó lehetőség sok ember számára elképzelhetetlen, hogy meglépje, abszurdnak tartják, hogy szembemenjenek a munkáltatóval, mert erőfölényt éreznek a másik oldalról.

A barátodnak kell eldöntenie, hogy lép, vagy idővel kidől a sorból, és az egészsége szenved kárt. Fel kell mérnie, hogy ha már nem itt fog dolgozni, akkor milyen megélhetési lehetőségei vannak.


Én a magam részéről léptem, de minden szituáció más és más, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2017. márc. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!