Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek a következő...

Mit tehetek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés
Pár hónapja sajnos elég nagy váratlan kiadásaink voltak, aminek köszönhetően elfogyott minden spórolt pénzünk. Most ott tartunk, hogy a rezsink 3hónapja nincs befizetve és a kocsitörlesztő se kb szintén 3hónapja. Mindketten dolgozunk a férjemmel (ő 30napból 25öt), de sajnos totálisan becsődöltünk anyagilag. Van egy személyikölcsönöm régebbről ezért most nem adnak sehol hitelt, ráadásul elég kevés a nettóm. A fizetésünk elmegy az albérletre a meglévő hitelre a telefonszámlára (azt muszály befizetni, hiszen mások telefonja is a nevemen van és ha én nem fizetek az övékét is kikapcsolják) és ugye enni is kell meg tankolni (a párom elég messze dolgozik, kell a kocsi). De a kajálás is lassan ott tart, hogy zsemle és felvágott. Ruhát fál éve nem vettem magamnak, a párom se. Az összes gyűrünk a zaciban van, köztük a karikagyűrűnk is. Mit tegyek??? hogyan jöhetünk ki ebből a nyomorult helyzetből????
2008. okt. 12. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha albérletben vagytok, akkor a rezsit mindenféleképpen ki kéne fizetni, mert ha megtudja a tulaj, kirak titeket, illetve ki is kapcsolhatják az áramot, stb!

Ha hiteltörlesztőt nem fizettek, és nagyobb lesz a tartozásotok, mint egy havi minimálbér, akkor bizony a BAR-listára is felkerülhettek, és akkor valóban nem vehettek fel hitelt. Én ajánlanám, hogy adjátok el az autót, és a férjed járjon inkább tömegközlekedéssel, mert így megspóroljátok a törlesztőt, és a benzinköltséget! És mit jelent az, hogy más emberek telefonja is a te neveden van??? Akkor ezen is változtatni kellene! És azt sem értem, hogy miért nem kaphatsz hitelt? Férjed, ő sem?

Valahogy meg kell oldani, de a törlesztőket mindenképp fizessétek, mert ha felkerültök a Bar-ra, akkor a kifizetéstől számított 5 évig nem kerültök le róla!

2008. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami hitelkiváltó hitelt kéne felvennetek. Bár igaz, hogyha nincs mire rátenni, ill. ha kevés a nettó akkor nehezen adnak a bankok. Egy próbát megér, több banknál is.

A másik esetleg hogy másodállást vállalsz, ha tudsz persze.

Szülők nem tudnak segíteni? Legalább kajába. Amíg ki nem jöttök ebből a gödörből.

Miért te fizeted mások telefonszámláját? Nálunk is van, hogy a párom nevén van telefon, előfizetéses, de mindig egy bizonyos dátumig kifizetjük neki a szla összegét. Neked is be kéne szedni a többiektől. Bár nem tudom kik ők.

Miért csak a te nettód számít? Nem vagytok összeházasodva? Mert akkor mindkettőtöké számít. Ha meg nem vagytok akkor meg a párod külön is megpróbálhatja.

A közüzemi számlákkal meg nagyon vigyázz, mert hamar elfogy a türelmük a közszolgáltatóknak és kijönnek kikötni, nagyon drága a visszakötés. Írjatok oda is egy kérelmet vagy valamit, hátha adnak pár hónap haladékot.

Na meg akocsitörlesztő is gáz, nehogy aztán kijöjjenek és elvigyék a kocsit. Akkor még a férjed sem tud mivel dolgozni járni.

Nagyon nehéz helyzet.

Esetleg te nem tudnál vmi jobban fizető munkahelyet találni. Bár tudom ez a mai világban nehéz, pláne ha vidéken laksz.

Hát a legtöbbet a hason és a ruhán lehet spórolni. Sajnos sokaknak meg is kell tenniük.

Hát így összefoglalva mindenképp bankoknál próbálkozni, vmi hitelkiváltó hitel, vagy rokon segítsége. Sajnos jobbat nem tudok. Vagy még esetleg hogy feladjátok az albit és valamelyikőtök szüleihez költöztök, ha onnan meg tudjátok oldani a munkába járást.

Most ennyi jutott eszembe, remélem mások még jobbat is fognak tudni mondani.

Minden jót kívánok és mielőbbi kilábalást ebből!

2008. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Lehet egy olyat kérni a banktól, hogy 3 hónapig ne kelljen fizetni. Azalatt egyenesbe kell jönnötök, mert utána egyben be kell fizeni az egészet!
2008. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem én fizetem mások számláját, családi csomagban vagyunk, mindenki fizeti a sajátját, de az én nevemen van az egész. És ha valaki nem fizeti, nem csak az ő számát kapcsolják ki, hanem mindenkiét, a visszakapcsolás meg 7200ft/szám. A szüleinkhez nem tudunk mert anyuék másfél szobában laknak 3an, a párom meg annyira nincs jóban a szüleivel, hogy engem még csak nem is ismernek, az esküvőnkre sem jöttek el. Folyamatosan próbálkozom másik munkahellyel, az elmúl egy hónapban, kb húsz helyre küldtem el, és egyről hívtak vissza, de oda sem vettek fel. Pedig 2szakmám van, egy közép ill. felsőfokú OKJ-s bizonyítványom. Hitelt azért nem tudok felvenni, mert 2éve már igényeltem, azt fizetgetem még mindig és mivel a nettóm kevesebb mint 70 nem nagyon adnak többet. Végigjártam már pár bankot, de ekkora keresettel szóba sem állnak velem. A párom meg BAR listás, mert 3éve volt egy autóbalesete amikor is totálkárosra törték a kocsiját és dolgozni sem tudott. Egy összegben nem tudta kifizetni a kocsit a banknak, így akkor lett az rendezve amikor fizetett a biztosító, 1év után. Csakhát hiába van kifizetva még ott lesz pár évig. Úgyhogy most eléggé összejött minden, és totál el vagyok keseredve nem tudom mit csinálhatnék.
2008. okt. 12. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy esetleg vmi mellékállást vállalhatnál alkalmi munkavállalói könyvvel. Vagy esetleg idős néniknél takarítást, vagy rokonoknál ilyesmi. Igaz ez nem legális, de hát mások milliókat csalnak mégsem néz utána senki.

Esetleg vigyázhatnál gyerekekre, sétáltathatnál kutyát (bár ez nálunk nem elterjedt), rendbetehetnéd más kertjét ilyesmikre gondoltam még. Igaz apró kis pénzek, de átmenetileg vhogy segítene valamennyit.

Sajnos mást nem tudok mondani. Nagyon, nagyon nehéz.

Esetleg próbálkozhattok olyan hitelközvetítőkkel akik BAR-osoknak is adnak hitelt. Bár ezeket nagyon meg kell nézni kivel áltok szóba. Több ilyenhez el kell menni és érdeklődni, jegyzetelni ki milyen feltételeket kér. Meg ki hány %-ot ügyintézési díjként. Még ez jutott eszembe.

Mondhatnám, hogy lottóz, de hát ez kiszámíthatatlan. De ki tudja, talán most nyersz egy kis pénzt.

Sok sikert!

2008. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

Nem tudok azonnali megoldást, de olyat tudok, ami később kapóra jöhet (pl. ha BAR-listára kerültök), és ha nem indítjátok el mihamarabb, akkor később olyan helyzet fog előállni, hogy ó miért nem tettük ezt meg előbb.


A szabályok miatt nem írhatom ki ide, de írjatok privátban és egyeztetünk, aztán meglátjuk mit lehet kihozni belőle.

2008. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltam én is igy.Eladtam,amit lehetett,mert első a tartozás kifizetése.Amit lehet,kérvényezni a fizetési modositást.Minden forintot félretenni,dolgozni,keresni.Az autot eladtam.25év után car volt buszra ülnöm.
2008. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg valami ismerősnek szólni,aki talán tudna segíteni!ha nem akkor azonnal menjetek mellékállást nézni!városban jobb az esély!szórólapozás,mosogatás...!!!sok lehetne..ugorj bele!huhhh!nem egyszerű!fel a fejjel!csak ésszel!
2009. márc. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!