Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tulajdon átruházása szerződés...

Tulajdon átruházása szerződés tanúként váló aláírásából származhat e bármi bajom?

Figyelt kérdés
A nagybácsim egyik autószerelő ismerőse eladott egy másik embernek egy kocsit és én is aláírtam tanúként.Nagy meglepődésemre kaptam tőle 5000 ftot amiért aláírtam furcsáltam is és anyáék mondták,hogy meghamisítja akárki meg az aláírásokat hitelt írnak alá stb.Már szinte pánikolok,lehet valami baj?Forduljak ügyvédhez?
2017. márc. 14. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2017. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem lehet ebből semmi bajod, nyugi.
2017. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huh köszi,közben utánaolvastam és csak akkor lehet ha hamis a papír,vagy lopott a kocsi.
2017. márc. 14. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem akarlak ijesztgetni, de nem biztos, hogy ilyen egyszerű ez a dolog.


Van egy autószerelő, akivel Te valószínűleg nem találkoztál, ahogy a "másik ember" vevővel sem. Állítólag értékesítés volt közöttük, amiről papír készült. Te ezen a papíron igazoltad, hogy ők ketten tényleg megkötötték a megállapodást, tényleg azon a napon, tényleg azt a kocsit adták-vették egymás között, és tényleg azok a dolgok megtörténtek, amelyek a szerződésben szerepeltek.


Ebben a történetben én is az 5 ezer forintot tartom furcsának.


Ugyanis nem tudhatod, hogy az eladó nincs-e tartozás miatt végrehajtás alatt, hogy az értékesített autó nem volt-e valamilyen hatóság által lefoglalva. Tehát azt sem tudhatod, hogy "fiktív" adás-vétel történt-e vagyonkimentés ügyén.

A vagyonkimentés büntetendő cselekmény, és ha a szóban forgó autószerelő, vagy autó végrehajtással érintett, akkor - adott esetben - a tanúnak is problémái lehetnek belőle, ha olyan ügylethez adta tanúként magát, amely nem úgy, nem akkor történt meg.


Ha nincs szó ilyesmiről, akkor nem kell paráznod, gondod nem lehet belőle.


De ez legyen tanulópénz, hogy nem írunk alá olyasmit, amit nem értünk, nem ismerünk, vagy nem értünk vele egyet, és nem tanúzunk olyan iratot, amelynek a valódiságáról, vagy a benne foglaltak valódiságáról nem győződtünk meg! Se ingyen, se pénzért!


Vagyis, ha Te azt tanúsítod aláírásoddal, hogy Buga Jakab, nem más írt alá egy bizonyos iratot, akkor legyen ott a Buga Jakab, és előtted írja alá azt az iratot...

2017. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!