Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki évekig nem fizetett TB-t,...

Aki évekig nem fizetett TB-t, azon visszamenőleg behajtják, akkor is ha nem tudom fizetni?

Figyelt kérdés
Ha nem fizetem be, akkor mi lesz?

2017. márc. 17. 11:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezalatt az idő alatt egyszer sem vettem igénybe az egészségügyi szolgáltatást, de tegnap küldtek nekem egy ilyen nyilatkozatot. Ha nem tudom kifizetni, hogy fogják behajtani rajtam?
2017. márc. 17. 11:25
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
majd ha lesz munkád szépen levonják....
2017. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, behajtjàk. Kamatokat is. Ha sokàig halasztod, vègrehajtàsra tovàbbìtjàk, ami tovàbb duzzasztja majd a tartozàsodat. Az mindegy hogy nem voltàl orvosnàl. TB-t fizetned KELL.
2017. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha végrehajtásra továbbítják, de nincs a nevemen semmi, akkor, hogy fogják behajtani rajtam?
2017. márc. 17. 13:14
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem fogsz dolgozni, soha nem lesz semmilyen tárgyad? Vagy hogy képzeled az életedet el? Miből fogsz élni?
2017. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy jelen pillanatban nem tudom kifizetni, egyébként egy éve nem fizettem. Mennyi idő alatt évül el, lehet haladékot kérni, mennyi kamatot kell fizetni?
2017. márc. 17. 13:32
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem èvül el. Minden èvben kapsz szàmlaösszesìtőt, amin rajt a tartozàsod, azzal pedig ùjra indul az amùgy 5 èv. Ha most nincs semmid, nem gond, ez esetben a most mèg elviselhető tartozàs hamar akkoràra duzzad, amit èleted vègèig fizethetsz akàr.
2017. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De ha egyszerűen nem tudom kifizetni? Egyébként azt olvastam, hogy 100 ezer forintot nem meghaladó tartozásokat behajthatatlanként végelegesen törölni lehet, a 100 ezer forint meghaladó tartozást a NAV végrehajtható vagyon hiányában behajthatatlannak minősíti a végrehajthatóvá válásig, illetve a végrehajtáshoz való jog elévüléséig nyilvántartja. Egyébként az elévülés január elsejétől 4 év és nem 5 év.
2017. márc. 17. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Ne a kibuvokat keresd, hanem egyezz meg veluk es fizesd ki. Ezt nevezik felelossegnek, ami tetszik, vagy sem, hozzafog tartozni a kis rongyos eletedhez. En szerintem abban ne remenykedj, hogy majd szepen elevul...
2017. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon remélem, hogy behajtják rajtad, tőlem ugyanis havi szinten több százezer Ft adót és járulékot vonnak le. Én sem járok orvoshoz/kórházba, ha járnék is ugyanazt a szar ellátást kapnám, mint te.


Pont az ilyen élősködők miatt szar az egészségügy állapota is.

2017. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!