Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezzel a bankkártyával lehet...

Ezzel a bankkártyával lehet interneten vásárolni?

Figyelt kérdés
Csináltattam a takarékszövetkezetnél egy ifjúsági bankkártyát ami ugye nem dombornyomott. És az lenne a kérdésem, hogy ezzel lehet e interneten fizetni vagy ahhoz kell dombornyomott.

2017. márc. 20. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a hátulján az aláírás mező környékén van egy három jegyű kód, akkor tudsz vele fizetni a neten, egyébként nem.
2017. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen van 3 jegyű szám a hátulján.
2017. márc. 20. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Maestro a típusa? Milyen logó van rajta?


A Maestrok is alkalmasak internetes fizetésre.

Viszont hogy egy-egy helyen használni tudd ahhoz az is kell, hogy a honlap, webshop is elfogadja a Maestro kártyákat.

Sajnos a Maestro még mindig nem teljeskörűen elfogadott, főleg külföldön egyes országokban.


Ha nem akarod olyan helyeken használni nem lesz belőle hátrányod. De ha mégis, akkor az elég nagy hátrány, hogy nem fogadja el a kereskedőhely.


Egy nem dombornyomott Mastercardra vagy Visara váltani drága lenne? Vagy ifjúsági számlához csak ilyen kártyát adnak?


Melyik takaréknál vagy amúgy? Nem mintha ez ebből a szempontból számítana.

2017. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen maestro. Pillér takaréknál vagyok. Csak azért csináltattuk itt mert szüleim is itt vannak.
2017. márc. 21. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy melyik takarék magam sem értem miért kérdeztem, hiszen egy sémára működnek tudtommal. :)


Ha tudod használni azokon a helyeken ahol szeretnéd, nincs gond. Persze előre honnan tudod ezt, ez a problémád, értem.


Visa Electronra vagy nem dombornyomott Mastercardra nem lehet cserélni ilyen típusú számlánál? Vagy túl drága lenne?

Mert ha lehet és nem drága akkor jobb lenne. Évi 1000-2000 ft-ot megér, ha ezzel elkerülheted azt a helyzetet, hogy nem fogadják el valahol, ahol használni akarod.

2017. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!