Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora csomag számít már...

Mekkora csomag számít már ténylegesen csomagnak a postán?

Figyelt kérdés
Ma egy felsőt szerettem volna feladni, pont bele is fért egy nagy alakú britékba, azt hittem így még feladhatom levélként, de csomagként tudtam csak végül.
2017. márc. 23. 20:49
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
Levél az, ami belefér a szabvány postaláda nyílásába, azaz kisebb mint 324 x 229 x 24mm. A kisebbet értsd úgy, hogy minden mérete kisebb a megadottaktól. Ha csak 1 mm-rel nagyobb, akkor csomag. Az alap mérete számít, nem az, hogy egy ruhát pl össze is lehet nyomni.
2017. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Idén jan. 1-től a 2,4 cm-nél vastagabb küldeményt már csak csomagként lehet feladni. Ha ruhaneműt adsz fel, érdemes egy neylonba csomagolni,a ruhát a lehető legkevesebb alkalommal, a leglaposabbra hajtani, a nylonból a levegőt kinyomni (vagy folpackba szorosan beletekerni) és akkor talán még átcsusszan levélként :-)
2017. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!