Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tudom, hogy valószínűleg...

Ha tudom, hogy valószínűleg hamarosan költözök, ott hagyjam-e még a munkahelyet próbaidő alatt, vagy amikor biztossá válik a költözés?

Figyelt kérdés

Még 2 hónap van a próbaidőmből, de van egy olyan 'once in a lifetime' lehetőségem, ami ha összejön (eléggé nagy az esélye, de nem 100% még, mondjuk olyan 85-90%-nak), akkor költöznöm kell külföldre... ezt 100%-ra a próbaidőm lejárta után 1,5 hónapra tudnám.

A kérdés: húzzak lapot a bizonytalanra, és hagyjam inkább ott a munkahelyet a próbaidő utolsó napján, vagy maradjak még utána addig, amíg 100%-ra nem tudom ezt a lehetőséget?


Előbbinél az jöhet fel, hogy mégse jön össze ez a lehetőség, és akkor se munka, se az.

Utóbbinál pedig az, hogy kevesebb, mint fél év után otthagyom a céget, és nem igen mondhatom el az okát se, mert akkor felróhatnák -jogosan- hogy mit 'húztam' az idejüket, ha tudtam, hogy ez a lehetőségem lehet; + a felmondási 1 hónapot akkor már ilyen 'közhangulattal' kéne eltöltenem, ami -bár akkor már nekem mindegy lenne- azért megterhelő lehet.


Szóval, ti mit tennétek, és miért?

Mindennemű tippet-ötletet elfogadnék, esetleg saját életből tapasztalatokat., de kérem ne legyen fölösleges negatívkodás ellenem.

Köszönöm


2017. márc. 25. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalanra ne mondj fel
2017. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A cég vajon lojális lenne hozzád fordított esetben? Üzletben nincs jópofaság, csináld azt, amivel a legjobban jársz
2017. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!